Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tom Hanks napisał list do chłopca o imieniu Corona dręczonego w szkole

Aktor, który wraz z żoną niedawno przeszedł zakażenie koronawirusem, wysłał 8-letniemu Australijczykowi także maszynę do pisania ze swojej kolekcji... firmy Corona.

Pochodzący z Gold Coast w stanie Queensland Corona de Vries po raz pierwszy napisał do Toma Hanksa i Rity Wilson w marcu, gdy aktor przekazał na mediach społecznościowych, że u obojga z nich potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Gwiazdor przebywał wówczas w Australii na planie swojego najnowszego filmu, a jego żona dawała koncerty.

"Słyszałem w wiadomościach, że pan i pańska żona złapaliście koronawirusa. Czy wszystko u was dobrze?" – napisał. Dodał, że uwielbia swoje imię, choć od czasu wybuchu epidemii stało się ono przedmiotem okrutnych żartów wśród jego kolegów ze szkoły. "Gdy mnie przezywają, jestem smutny i zły" – przyznał 8-latek.

10 kwietnia Hanks wysłał chłopcu odpowiedź napisaną na maszynie. "Drogi przyjacielu Corono. Twój list sprawił, że moja żona i ja poczuliśmy się wspaniale! Dziękuję za to, że jesteś takim dobrym przyjacielem (...)" – zaczął aktor.

"Widziałem cię w telewizji – choć już zdążyłem wrócić do USA i wyzdrowieć. Mimo że już nie chorowałem, twój list sprawił, że zrobiło mi się jeszcze lepiej. Wiesz – jesteś jedyną osobą o imieniu Corona, jaką znam" – dodał, porównując imię chłopca do zjawiska optycznego znanego jako korona słoneczna.

Do listu dołączony był prezent – maszyna do pisania, oczywiście... marki Corona. "Pomyślałem, że ta maszyna jest w sam raz dla ciebie. Miałem ją ze sobą w Gold Coast, a teraz tam wróciła – do ciebie. Zapytaj kogoś dorosłego, jak się ją obsługuje. I użyj jej, by mi odpowiedzieć" – napisał Hanks.

Na końcu listu dodał odręczne PS: "Ty druha we mnie masz!", co jest aluzją do piosenki "You've Got a Friend in Me" z filmu "Toy Story", w którym Tom Hanks udzielił głosu szeryfowi Chudemu.

Hanks i Wilson przebywali w szpitalu uniwersyteckim Gold Coast. Opuścili go 17 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama