Nowy numer 49/2020 Archiwum

Abp Ryś: Wszystko w naszym życiu zależy od tego, co czynimy przy tym ołtarzu dzień w dzień!

- Moment poznania Jezusa ma miejsce przy Eucharystii. Jak spożywasz słowo Boże, to ono cię prowadzi do Paschy - do spożywania tego chleba i tego wina! To jest moment rozstrzygający. Bo albo w to wejdziesz, albo się cofasz do siebie - i nie jesteś wstanie do końca poznać Jezusa - tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

O Jezusowej Hagadzie na święcie Pesach, która nie opowiada o wyjściu z Egiptu, ale o wadze i znaczeniu Eucharystii, mówił w czasie porannej Mszy Świętej w kaplicy domu biskupiego metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

- Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne - mówi Jezus w Ewangelii. Kto go nie spożywa, nie będzie miał życia w sobie. Każdy, kto spożywa ten chleb i pije to wino, jest człowiekiem wyzwolonym, bo Pascha jest ucztą wolności. Kto nie spożywa tego chleba, nie pije tego wina, tkwi w niewoli. Dlatego Jezus odciągnął swoich uczniów na pustkowie, żeby musieli się skonfrontować wyłącznie z tym posiłkiem, jaki On im daje. Po to zostajemy sam na sam z Eucharystią, żebyśmy odkryć, ile od niej w naszym życiu zależy. Żebyśmy odkryli, że wszystko od niej zależy! - podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem arcybiskup Grzegorz zaprosił wszystkich do uczestnictwa w wielkanocnym nabożeństwie Drogi Światła, które będzie retransmitowane na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz na: www. archidiecezja.lodz.pl dziś o 19.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama