Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pod koniec tygodnia decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń

- Pod koniec tygodnia zapadną decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem - zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Od poniedziałku 20 kwietnia zaczął obowiązywać I etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Przewiduje on m.in., że zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, przywrócona została możliwość przemieszczania się oraz otwarto wstęp do lasów i parków. Kolejne zmiany w ograniczeniach wprowadzonych w związku epidemią koronawirusa nastąpią po rekomendacji ministra zdrowia.

Rzecznik rządu pytany we wtorek, jakie są szanse, by wprowadzić od najbliższego poniedziałku kolejny etap znoszenia ograniczeń, odparł, że nie chce w tej kwestii ścigać się na obstawianie zakładów. "Ogłosimy to pod koniec tego tygodnia (...), czy to będzie drugi etap, to powiemy pod koniec tygodnia" - zapowiedział Müller.

II etap ma polegać na otwarciu w weekendy sklepów budowlanych, a także otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów i galerii sztuki.

« 1 »
TAGI:
 • Anonim (konto usunięte)
  21.04.2020 14:40
  A sklepy innego typu niż spożywka i drogerie? W sumie przecież i tak w wielkopowierzchniowych są poza spożywką i higieną inne artykuły, więc dlaczego handlujący tylko tymi innymi muszą być zamknięci?
  doceń 4
 • Anonim (konto usunięte)
  21.04.2020 17:48
  Pytanie o pozostałe sklepy czy firmy. Biblioteki i muzea bez szkody dla gospodarki można by otworzyć na końcu.
  doceń 2
 • CSOG
  21.04.2020 19:22
  Jeśli będzie taka konieczność, w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować nauczanie na odległość – zapowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Poinformował, że zasób materiałów i narzędzi do zdalnego nauczania będzie rozszerzany, aby przygotować się na ewentualną kontynuację tej formy kształcenia.Jak przekazał, jest to przygotowanie się na ewentualne kontynuowanie zdalnych zajęć. -(PAP)
  doceń 0
 • podajnik
  21.04.2020 23:46
  Po 44 dniu od niepochamowanego wzrostu epidemii Hiszpania miała 153200 osób zakażonych.
  Dziś po 44 dniu Polska miała 9856 osób zakażonych.
  Jednak ja bym się tak bardzo nie rozpędzał ze zdejmowaniem zakazów bo ludzie pomyślą, że zagrożenie minęło, a to nie prawda. Zagrożenie jest coraz większe gdyż coraz łatwiej jest się zarazić.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama