Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Ryś: Czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy?

- Czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy? Czy czasem nie mam pretensji do rzeczy, do których nie mam prawa? Czy nie domagam się chwały przynależnej tylko Bogu? - pytał arcybiskup Grzegorz podczas porannej Mszy Świętej celebrowanej dziś rano w kaplicy domu biskupiego.

W homilii, odwołując się do postaci św. Faustyny i jej mistycznego doświadczenia, łódzki pasterz powiedział: – Faustyna zobaczyła ludzi będących w Kościele, którzy pozornie zabiegają o chwałę Boga, ale tak naprawdę zabiegają o swoją chwałę. Domagają się chwały dla siebie, choć mówią o chwale Bożej. Faustyna mówi o tym tak: to będzie rzeczywiście straszne zobaczyć to na sądzie Bożym. Miałem gębę pełną przywoływania chwały Bożej, a chodziło o mnie... Strasznym jest kraść dary Boże – mówi Faustyna w "Dzienniczku". Zabierasz Bogu coś, co jest Jego własnością. Jemu należy się chwała. Ale ja chciałbym się przy tym ogrzać, coś z tego mieć. Człowiek, który to w końcu oddaje – bo doświadcza, że nie ma prawa – jest kimś, kto się narodził z Ducha Świętego. To Duch Święty sprawia w człowieku, że jest zdolny oddawać chwałę wyłącznie Jezusowi Chrystusowi – zaznaczył hierarcha.

Poranna Eucharystia celebrowana w kaplicy domu biskupiego przez arcybiskupa Grzegorza jest każdego dnia transmitowana przez kanał YouTube Archidiecezja Łódzka oraz regionalną telewizję TOYA. W ten sposób w codziennej liturgii mogą brać udział mieszkańcy archidiecezji oraz wierni z całej Polski i spoza jej granic.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  21.04.2020 14:36
  Oj, lepiej jednak cytować wprost czyjąś wypowiedź niż ją komentować... To nie s. Faustyna powiedziała, że strasznym jest kraść dary Boże, to był komentarz ks. abpa do jej Dzienniczka, podobnie zresztą jak ta "gęba"... A tak przy okazji - piękny pomysł ks. abpa, który każdego dnia bierzmuje kolejną osobę...
  doceń 0
 • wietrzyk11
  21.04.2020 19:59
  "Czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy?" To bardzo dobrze, że biskup Ryś zadał sobie to pytanie.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama