Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmarła była minister edukacji Krystyna Łybacka

Zmarła Krystyna Łybacka, była minister edukacji, wieloletnia posłanka SLD - informację potwierdził PAP we wtorek poseł SLD Wiesław Szczepański.

Krystyna Łybacka zmarła w poniedziałek wieczorem w poznańskim szpitalu. Miała 74 lata.

W roku 1991 K. Łybacka po raz pierwszy zdobyła mandat poselski, który sprawowała nieprzerwanie do roku 2014, zasiadając w Sejmie I, II i III, IV, V, VI i VII kadencji. W latach 2014-2019 zasiadała w Parlamencie Europejskim.

Po wygranych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej wyborach parlamentarnych w 2001 roku została ministrem edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera. Resortem tym kierowała do 2 maja 2004 roku.

« 1 »
TAGI:
 • Bezimienny
  21.04.2020 13:51
  Bezimienny
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. Zawdzięczam jej to, że choć z powodu zawirowań w zatrudnieniu nie spełniłem wymogów formalnych (zbyt wiele różnych szkół na cząstce etatu), dostałem jej decyzją mianowanie. Wiem też, że to za jej czasów złagodzono absurdalne przepisy dotyczące szkolnych wycieczek, które wcześniej nie rozróżniały siedmio i siedemnastolatków.
  doceń 1
 • podajnik
  21.04.2020 14:08
  Zasłynęła tym, ze odwołała maturę 2000, na której miała być obowiązkowo matematyka, a także inne reformy pobuzkowe.
  Kilka lat dorastali połowicznie wykształceni humaniści bez egzaminu dojrzałości z przedmiotów ścisłych.
  Do dziś całe pokolenie nie odróżnia funkcji liniowej od wykładniczej więc nie rozumieją prawa propagacji wirusa, a różniczka to dla nich wyniczek odejmowanka.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama