Nowy numer 23/2020 Archiwum

#Miłosierdzie. O 15.00 pomódl się Koronkę w intencji ustania pandemii

Przyłącz się do ogólnopolskiej modlitwy w Godzinę Miłosierdzia - zachęca rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Święto Bożego Miłosierdzia obchodzone jest w całym Kościele w drugą niedzielę po Wielkanocy już od 20 lat. Z tym Świętem związane są liczne obietnice dane wiernym przez Pana Jezusa. "Kto w tym dniu godnie przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, bez przywiązania do grzechu, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar" - zapisała słowa Jezusa w swoim "Dzienniczku" św. Faustyna Kowalska.

Dzisiaj, w czasach zarazy, polscy biskupi zachęcają, by w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 pomodlić się Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania pandemii. - W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania do miłosierdzia Bożego oraz zdjęcia obrazów Jezusa Miłosiernego, które mamy w domach, z hasztagiem #Miłosierdzie - proponuje rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP zaprosił też, aby przy okazji święta sięgnąć do "Dzienniczka" św. siostry Faustyny. - Tej prostej i pokornej siostrze zakonnej objawił się Jezus z przesłaniem miłosierdzia dla całego świata. W "Dzienniczku" odnajdujemy słowa nadziei, nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy.

Proponujemy dzisiaj, by modlić się Koronkę z naszymi dziennikarzami:

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiają dziennikarze „Gościa Niedzielnego”. W nagraniu słychać kolejno: Ks. Adama Pawlaszczyka - redaktora naczelnego, Barbarę Gruszkę-Zych, Szymona Babuchowskiego, Marcina Jakimowicza, Franciszka Kucharczaka i Jacka Dziedzinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama