Nowy numer 23/2020 Archiwum

Jastrzębie Zdrój: Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu zagrożenia epidemiologicznego

- Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób - powiedziała rzeczniczka placówki Marcelina Kowalska.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia pacjentów z powodu zagrożenia epidemiologicznego. "W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dyrekcja zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć" - napisano w niedzielę na stronie internetowej szpitala.

- Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju - powiedziała w niedzielę po południu rzeczniczka placówki Marcelina Kowalska.

Kowalska zaznaczyła, że przedstawiciele szpitala nadal czekają na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu, informacje dotyczące kolejnych badań powinny wkrótce spłynąć.

Jastrzębski szpital zatrudnia ok. 1100 pracowników. Obecnie przebywa w nim ponad 150 pacjentów. Przedstawiciele placówki zapewniają, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne. "Wprowadzono również szereg procedur mających na celu minimalizację zagrożenia" - napisano w komunikacie.

Jastrzębski szpital to kolejna placówka ochrony zdrowia w woj. śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć działalność z powodu koronawirusa. W sobotę wieczorem prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak poinformował o pozytywnych wynikach 21 pracowników i dwóch pacjentów tamtejszego oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Nie wszystkie próbki pobrane w tej placówce zostały jeszcze przebadane.

Koronawirus poważnie skomplikował też pracę Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w tym mieście. Przedstawiciele szpitala poinformowali w sobotę rano o wstrzymaniu przyjęć ma Oddział Onkologii Klinicznej - okazało się, że u jednej z pacjentek badania potwierdziły zakażanie SARS-CoV-2. Zarówno od pacjentów z tego oddziału, jak i od personelu, który mógł mieć kontakt z zainfekowaną pacjentką, pobrane zostały wymazy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 340 nowych zakażaniach koronawirusem. Aż 144 z nich potwierdzono w woj. śląskim. Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, liczba osób w regionie, u których wykryto zakażenie wzrosła do 1417. Zmarło 71 osób, a wyzdrowiało 58.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Racibórz
  20.04.2020 02:30
  Brawo dla pracowników szpitala w Raciborzu którzy rzadaja podwyżek! Nie ma chętnych na studia i pracę w tych zawodach. Przed pandemia brakowało już w Polsce ok. połowy potrzebnych pielęgniarek. Nie dość, że ci ludzie pracują za 3 w porównaniu z zachodem Europy to mają pensje nie zachęcające innych do podjęcia studiów.

  Rozumiecie, że ich wypłaty to wasze życie?  Państwo powinno im organizować bezpłatne posiłki systemowo a nie ludzie dobrej woli naprędce.

  Powinni masowo odejsc od łóżek pacjentów. W naszym interesie. Mniej osób umrze przez to niż przy braku takiego nacisku na rząd.

  https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Personel-szpitala-jednoimiennego-w-Raciborzu-podczas-epidemii-koronawirusa-takie-sa-nasze-zadania,206331,14.html
  doceń 1
 • Racibórz
  20.04.2020 02:31
  Szpital w Raciborzu traci ponad połowę pieniędzy na przekształceniu w jednoimienny zakaźny. W 82 mln zł które miał otrzymać jako niezakaźny w ciągu roku jako zakaźny otrzyma przy pełnym obłożeniu łóżek w ciągu roku tylko 37 mln zł. Będzie to skutkować zamknięciem szpitala. Drowizny na rzecz Szpitala można dokonać w Kasie lub na rachunek bankowy

  nr 21 1050 1328 1000 0022 1195 3696 prowadzony w ING Bank Śląski.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama