Nowy numer 43/2020 Archiwum

Około 104 tys. zł od kapłanów na wsparcie poznańskiego szpitala

Niemal 104 tys. zł zebranych w ramach jałmużny postnej kapłanów przekazała archidiecezja poznańska szpitalowi zakaźnemu w Poznaniu. Jak podkreślił rzecznik poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak, to tylko część wsparcia udzielonego przez lokalny Kościół w związku z epidemią.

Rzecznik kurii podał, że w związku z koronawirusem do soboty przekazano służbie medycznej pomoc o łącznej wartości ponad 324 tys. zł.

Wyjaśnił, że są to pieniądze zebrane przez Caritas na respirator dla poznańskiego szpitala zakaźnego, na dezynfekcje karetek i na środki higieniczne i dezynfekujące dla czterech domów pomocy społecznej.

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej przekazali na rzecz poznańskiego szpitala zakaźnego przeszło 30,6 tys. zł. Ks. Szczepaniak podał, że do poznańskiego szpitala, w którym leczone są ofiary epidemii COVID-19, przekazano też blisko 104 tys. zł zebranych w ramach jałmużny postnej kapłanów archidiecezji poznańskiej.

"Wykazując ofiarność i udzielając nam wsparcia, udowodnili państwo, że w czasie najtrudniejszej próby losu, wśród nas obecni są ludzie dobrej woli" - napisały władze poznańskiego szpitala w liście do metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego z podziękowaniem za udzieloną pomoc.

W Wielkopolsce do tej pory zanotowano 898 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 49 osób zmarło, a 56 wyzdrowiało.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama