Nowy numer 43/2020 Archiwum

W. Brytania: 99-letni weteran zebrał dla służby zdrowia 2,3 mln funtów

Już ponad 2 mln funtów zebrał dla NHS, publicznej brytyjskiej służby zdrowia, 99-letni weteran wojenny. Gdy kilka dni temu ogłaszał w internecie wyzwanie - obejście przed setnymi urodzinami swojego ogrodu sto razy - liczył, że uda mu się zebrać tysiąc funtów.

Kapitan Tom Moore z miejscowości Marson Morataine w hrabstwie Bedfordshire w środkowej Anglii porusza się przy pomocy chodzika na kółkach, więc zrobienie 10 liczących ok. 25 metrów okrążeń dziennie - bo zadanie rozłożył na 10 dni - jest dla niego sporym wysiłkiem.

Gdy w zeszłym tygodniu rozpoczął na internetowej platformie fundraisingowej swoją akcję #walkwithtom, jako cel do osiągnięcia określił 1000 funtów. Taką sumą chciał wspomóc NHS, której pracownicy każdego dnia walczą z epidemią koronawirusa i coraz częściej skarżą się na to, że z braku wystarczającej ilości sprzętu i ubrań ochronnych sami ryzykują życie.

Tymczasem z każdym dniem, a nawet każdą godziną, przekraczane były kolejne pułapy - tysiąc, potem 10 tys., sto tysięcy, pół miliona, milion, a we wtorek przekroczone zostały 2 miliony. Obecny stan zbiórki to 2,335 mln funtów, które wpłaciło ponad 114 tys. osób.

"Kiedy myślisz o tym, dla kogo to wszystko jest - dla tych wszystkich odważnych, wspaniałych lekarzy i pielęgniarek, których mamy - myślę, że zasługują na każdego pensa i mam nadzieję, że dostaniemy dla nich trochę więcej" - powiedział Moore, gdy zebrana kwota przekroczyła milion.

Zapowiedział, że po ukończeniu 100 okrążeń - co zaplanowane jest na czwartek - nie zakończy akcji i zamierza przejść kolejne sto.

Oto fragment programu mówiącego o jego zbiórce:

Captain Tom Moore raises over £1m for the NHS Charities Together after appearing on BBC Breakfast
BBC Breakfast
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama