Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wiceminister zdrowia: W tym tygodniu ministerstwo przedstawi rekomendacje ws. wyborów

Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu przedstawi swoje rekomendacje w sprawie wyborów prezydenckich - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego stanowisko jest takie, że w sposób korespondencyjny można je bezpiecznie przeprowadzić.

Kraska, który był gościem w porannym programie na antenie TVP Info, wskazał, że wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, i ocenił, że inicjatywa, by przeprowadzić je korespondencyjnie, jest trafna.

"To najmniejsze ryzyko, byśmy ulegli zakażeniu koronawirusem. Takie wybory odbywają się w wielu krajach" - zaznaczył.

Wiceminister poinformował o aktualnych działaniach resortu: "Myślę, że w tym tygodniu minister zdrowia przedstawi swoje rekomendacje na podstawie tego, co uzyskamy z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przed kilkunastoma dniami o taką rekomendację minister zdrowia wystąpił" - powiedział.

Pytany, jakich spodziewa się rekomendacji, Kraska stwierdził, że myśli, "że wybory się odbędą, i że w sposób korespondencyjny, bezpieczny można je przeprowadzić".

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  14.04.2020 08:54
  "To jest potężna dziura w systemie wyborczym. Były takie afery w Polsce, ich było sporo, to jest fakt, że były kupowane głosy - odpowiedział Marcin Horała z PiS. - Głosowanie korespondencyjne jest po prostu ogromną dziurą w systemie wyborczym, umożliwiającą - absolutnie nie do wykrycia - proceder skupu głosów i o to nam chodzi - doprecyzował"
  Opinia z 2017 roku - czy nagle coś się zmieniło w tym temacie?
 • podajnik
  14.04.2020 10:06
  Tak, każdy widzi, że nagle zmieniła się sytuacja. Nagle pojawiła się epidemia.
  Wybory można przesunąć tylko w przypadku stanu klęski żywiołowej, którego nikt rozsądny nie wprowadzi. Rozsądny Donald też nie wprowadził.
  Przypomnijmy co Donald Tusk sądził na temat wprowadzania stanu klęski podczas powodzi w roku 2010 i po katastrofie smoleńskiej, zanim zmienił zdanie:

  "Nie sądze, żeby dziś byla potrzeba wprowadzania klęski żywiolowej chociaż mamy oczywiście klęskę żywiołową"
 • Zibby
  14.04.2020 14:01
  Zastanawiam się, dlaczego nikt nie mówi o przeprowadzeniu wyborów w czerwcu albo i w lipcu. Przecież wakacji w pełnym znaczeniu tego słowa i tak nie będzie.
 • podajnik
  14.04.2020 14:26
  Sondaże też się przeprowadza i jakoś nikt nie narzeka, że ankieter się zarazi, a frekwencja pewnie będzie wysoka. No chyba, że zadziała ta słynna akcja Kodziaży "Spal swój list wyborczy".
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama