Nowy numer 23/2020 Archiwum

Europa katedr: #2 Toledo

To miejsce spotkania: nieba z ziemią, starożytności ze współczesnością.

W czasie oktawy wielkanocnej proponujemy wędrówkę po europejskich katedrach, arcydziełach sztuki i świadkach wiary Europejczyków. W kolejnych dniach zajrzymy do wnętrza tych wspaniałych świątyń. Przypominamy też reportaże „Gościa” z cyklu „Europa katedr”. Dziś zapraszamy do Toledo! W tej dawnej stolicy kraju można dostrzec, jak w filmowej stopklatce, wyraźne ślady tego wszystkiego, co było najważniejsze w historii Hiszpanii, od splendoru czasów rzymskich aż po dramat wojny domowej w XX wieku.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo
Gość Niedzielny


Dowiedz się więcej o katedrze w Toledo:


Katedry Europy. Niegdyś górowały nad miastami. Były punktem orientacyjnym dla wędrowców i symbolem niebieskiej Jerozolimy. Dziś wypełnione są bardziej turystami niż pielgrzymami, ale wciąż przypominają zlaicyzowanej Europie o jej korzeniach.
Czytaj więcej: Europa katedr

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama