Nowy numer 48/2020 Archiwum

Patronka Ameryki w walce z pandemią

Biskupi Ameryki Łacińskiej i Karaibów, w Niedzielę Wielkanocną, zawierzą kontynent Matce Bożej, prosząc o Jej wstawiennictwo, by pandemia spowodowana przez koronawirusa została pokonana.

Ameryka Łacińska i Karaiby zostaną poświęcone Matce Bożej z Guadalupe. Tak zdecydowali biskupi Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Uroczysty akt oddania zostanie odczytany w bazylice narodowej w Meksyku, w Niedzielę Zmartwychwstania. "Celem jest uproszenie Patronki Ameryki o łaskę zakończenia pandemii" - czytamy w komunikacie episkopatu.

"Kontemplując Matkę prawdziwego Boga, dzięki któremu żyjemy, wzmocnijmy wiarę, wzbudźmy nadzieję i podejmijmy praktykę miłości solidarnej, przede wszystkim z tymi, którzy dzisiaj doświadczają choroby, bólu, biedy, samotności, strachu i niepokoju" - piszą biskupi.

W odpowiedzi na apel wspomnianej Rady, episkopat brazylijski włączy się w akt konsekracji Matce Bożej, jako znak jedności kontynentalnej. U stóp Błogosławionej Maryi Dziewicy tutejsi pasterze oddadzą pod Jej opiekę Brazylię, wypraszając Jej pośrednictwa, aby pandemia spowodowana przez koronawirusa została pokonana.

Akt konsekracji w Brazylii nastąpi w Niedzielę Wielkanocną o godz. 14:00 tutejszego czasu, i będzie transmitowany na żywo przez wszystkie stacje telewizyjne oraz inne media katolickie kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama