Nowy numer 23/2020 Archiwum

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

Limanowski chór "Canticum Iubilaeum" wyśpiewuje radość Zmartwychwstania i składa śpiewające życzenia.

- Składamy najlepsze życzenia świąteczne. Najlepiej możemy to zrobić wyśpiewując je. W czasie, kiedy nie możemy spotykać się na próbach i koncertach, postanowiliśmy nagrać utwór w domu - mówi Krzysztof Młynarczyk, prezes "Canticum Iubilaeum".

Surrexit Christus / Jadwiga Postrożna / Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" w Limanowej
Studio Ars Sonora

W niezwykłych okolicznościach powstało nagranie utworu wielkanocnego "Surrexit Christus, Alleluja" (muz.Taize). Kiedy nie mogą odbywać się próby i koncerty, Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" postanowił utwór, będący zarazem życzeniami, nagrać w warunkach domowych. W nagraniu wzięli udział chętni chórzyści, którzy samodzielnie nagrywali w domu partię swojego głosu w oparciu o wskazówki dyrygenta. Potem zarejestrowany materiał, który musiał być w idealnym tempie i właściwej tonacji, został zmontowany przez Jakuba Garbacza, zaprzyjaźnionego organistę z katedry łódzkiej, prowadzącego także studio nagrań Ars Sonora w Łodzi.

Dla limanowskich chórzystów była to ogromna radość wspólnego muzykowania i zdalnej pracy. To także dzielenie się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy zupełnie inaczej niż zawsze. - Canticum Iubilaeum to radość śpiewania. Nie możemy się spotykać na regularnych próbach. Nie możemy razem śpiewać na chwałę Bogu. Brakuje nam bardzo tego, stąd pomysł na nagranie w domu. Była to fajna przygoda i nowe muzyczne doświadczenie. Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego - mówi Krzysztof Młynarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Libo
    12.04.2020 04:15
    https://warszawa.onet.pl/koronawirus-warszawa-dramat-w-domu-opieki-jedna-pielegniarka-na-50-osob/cskq5wv Seminaria w Warszawie na moje telefony w tej sprawie odpowiedziały w sposób dość solidarny. Wszystkie solidarnie mówią: "Niech ktoś inny się tym zajmie. Jest tylu studentów innych uczelni". Ja z pracy w szpitalu zrezygnowałam. Jakiś czas temu wzywałam personel do odejścia od łóżek. Oczywiście bez skutku bo przy polskiej medycynie zostały osoby które potrafią wpasować się obecne warunki. Jak to mówiła minister Bieńkowska... Pracują osoby które bez problemu radzą sobie z tym, że jest poniżej dna a kłamie się że jest powyżej.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama