Nowy numer 43/2020 Archiwum

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

Limanowski chór "Canticum Iubilaeum" wyśpiewuje radość Zmartwychwstania i składa śpiewające życzenia.

- Składamy najlepsze życzenia świąteczne. Najlepiej możemy to zrobić wyśpiewując je. W czasie, kiedy nie możemy spotykać się na próbach i koncertach, postanowiliśmy nagrać utwór w domu - mówi Krzysztof Młynarczyk, prezes "Canticum Iubilaeum".

Surrexit Christus / Jadwiga Postrożna / Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" w Limanowej
Studio Ars Sonora

W niezwykłych okolicznościach powstało nagranie utworu wielkanocnego "Surrexit Christus, Alleluja" (muz.Taize). Kiedy nie mogą odbywać się próby i koncerty, Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" postanowił utwór, będący zarazem życzeniami, nagrać w warunkach domowych. W nagraniu wzięli udział chętni chórzyści, którzy samodzielnie nagrywali w domu partię swojego głosu w oparciu o wskazówki dyrygenta. Potem zarejestrowany materiał, który musiał być w idealnym tempie i właściwej tonacji, został zmontowany przez Jakuba Garbacza, zaprzyjaźnionego organistę z katedry łódzkiej, prowadzącego także studio nagrań Ars Sonora w Łodzi.

Dla limanowskich chórzystów była to ogromna radość wspólnego muzykowania i zdalnej pracy. To także dzielenie się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy zupełnie inaczej niż zawsze. - Canticum Iubilaeum to radość śpiewania. Nie możemy się spotykać na regularnych próbach. Nie możemy razem śpiewać na chwałę Bogu. Brakuje nam bardzo tego, stąd pomysł na nagranie w domu. Była to fajna przygoda i nowe muzyczne doświadczenie. Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego - mówi Krzysztof Młynarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama