Nowy numer 23/2020 Archiwum

Papież zadzwonił w trakcie programu do studia włoskiej telewizji

Wczoraj wieczorem Papież zadzwonił do studia telewizji włoskiej RAI, gdzie był emitowany program: „Na Jego Obraz”.

Franciszek w krótkiej rozmowie z prowadzącą Loreną Bianchetti opowiedział jak przeżywa trudne chwile pandemii spowodowanej koronawirusem. Stwierdził, że myśli w tym momencie o ukrzyżowanym Panu i o innych ludziach cierpiących w ciągu wieków, jak również o tych dzisiejszych, ukrzyżowanych przez pandemię: lekarzach, pielęgniarkach, pielęgniarzach, siostrach zakonnych, kapłanach, żołnierzach poległych na froncie, którzy oddali swoje życie z miłości. Dodał, że trwali oni tak jak Maryja pod krzyżem innych osób, w swoich wspólnotach, w szpitalach, opiekując się chorymi.

Ojciec Święty zapewnił, że czuje się blisko ludu Bożego, tego najbardziej cierpiącego, przede wszystkim ofiar tej pandemii; podkreślił jednocześnie, że jego wzrok skierowany jest ku niebu, ku nadziei, a nadzieja, choć nie odbiera cierpień, nie zawodzi. Pascha kończy się zmartwychwstaniem oraz przynosi dar pokoju. Nie jest tylko „happy endem”, szczęśliwym zakończeniem, ale oznacza „podjęcie ryzyka miłości”, które wjedzie wąską ścieżką, twardą drogą, którą jako pierwszy przeszedł Jezus dla całej ludzkości. „To przynosi nam umocnienie oraz daje siłę” – zaznaczył Franciszek.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama