Nowy numer 22/2020 Archiwum

W ciągu ostatniej doby 743 zgony na COVID-19 w Hiszpanii

O 743 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. Od początku epidemii w Hiszpanii na COVID-19 zmarło 13 798 osób, a zakażonych zostało ponad 140 tysięcy osób.

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 140 510 osób – przekazał resort zdrowia Hiszpanii. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 5478 nowych zakażeń.

Hiszpańskie służby sanitarne w komunikacie wskazały, że po czterech dniach sukcesywnego spadku liczby nowych zgonów na Covid-19 we wtorek tendencja ta wyhamowała. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem zanotowano 637 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa, to podczas ostatniej doby było ich 743.

Zmiana tendencji nastąpiła też w przypadku zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin ich liczba zwiększyła się o 5478, podczas gdy dobę wcześniej wzrost nowych infekcji wyniósł 4273.

Ponownie wzrosła też liczba nowych pacjentów, którzy z powodu złego stanu zdrowia trafili na oddziały intensywnej terapii. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem było ich 70, to już w ciągu ostatniej doby 138.

W poniedziałek po południu większość hiszpańskich szpitali informowała, że po raz pierwszy od początku epidemii na ich oddziałach intensywnej terapii przyjęto mniej pacjentów w porównaniu do wcześniejszych dni.

Pozytywną tendencją, na którą we wtorek zwraca uwagę hiszpańskie ministerstwo zdrowia, jest szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z Covid-19. Podczas ostatniej doby ich grono powiększyło się o 2771 do 43 208 osób.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama