Nowy numer 44/2020 Archiwum

Abp Ryś: Czyny Boga przekonują, a nasze czyny...?

- Argumentem ewangelizacji są dzieła Boga. - Gdybym nie dokonywał dzieł mego Ojca, to mielibyście prawo mi nie wierzyć. Wierzcie z racji na te dzieła, które są dziełami Ojca. To są czyny, których Bóg dokonuje, a my w nie zostajemy włączeni, proszeni do środka, rozeznajemy na modlitwie Boże działanie, Boże zamiary i tylko te podejmujemy, a one są argumentem ewangelizacji - tłumaczył łódzki pasterz.

Dziś rano – już po raz kolejny – mieszkańcy Łodzi za pośrednictwem Telewizji TOYA oraz internauci za pośrednictwem kanału YouTube Archidiecezja Łódzka mogli uczestniczyć we Mszy Świętej celebrowanej przez księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia.

W homilii łódzki pasterz zauważył, że "nie jest czynem Boga rzucanie w kogoś kamieniami, nawet jeśli ci ludzie, którzy chcieli Jezusa kamienować, robili to z najbardziej szlachetnych pobudek. Robili to w obronie prawdziwej wiary i z przekonania, że Bóg się tego od nich domaga, by Jezusa ukamienować. Pewnie robili to dla Boga - i z całą pewnością Pan Bóg nie był się w stanie w tym zobaczyć. To nie jest Boży czyn. Czynem Boga jest odejście na pustynię w takiej sytuacji, w jakiej jesteś prześladowany. Nie jest czynem Boga przeklinanie tego, który cię atakuje, ale odejście na bok. Z tej pustyni urodzą się dwa wielkie czyny Boga. Pierwszym jest wskrzeszenie Łazarza, a następny największy czyn Boga – to krzyż. Czyny Boga przekonują. Czyny nasze pełnione dla Boga nie przekonują, a czasem oddalają od Boga, bo jest w nich nas za dużo! – podkreślił arcybiskup Grzegorz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama