Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wielkanoc z rozwagą

To będą inne święta pod każdym względem: religijnym, kulinarnym i towarzyskim. Jakie potrawy przygotować z produktów, które w pośpiechu kupimy w pobliskim sklepie spożywczym?

Bez zbędnego wychodzenia na wielkie przedświąteczne zakupy, bez bieganiny po sklepach, odpowiednio do potrzeb i liczby osób. Czy nie o tym od dawna marzyło wielu z nas? Kulinarne przygotowania do świąt w tym roku będą inne. Okrojone menu, brak spotkań z bliskimi i dla niektórych samotność… To nie będzie łatwe. A jednak nawet w tak trudnej sytuacji można przygotować coś smacznego, świątecznego właśnie. Na pewno mniej jedzenia się zmarnuje, a zakupy robione z namysłem i dobrze zaplanowane zaskoczą tym, jak po tygodniach domowej izolacji potrafimy precyzyjnie określać, co będzie nam potrzebne. I akurat tę naukę warto zachować na przyszłość.

Dostępne jest 34% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek