Nowy numer 14/2020 Archiwum

Szczerski: Zakupione w Chinach materiały ochronne powinny być po południu w Warszawie

Z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia, na pokładzie każdego jest po kilkaset ton paczek; dziś po południu powinny być już w Warszawie - poinformował w czwartek rano szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak dodał we wpisie na Twitterze, zostały już uzgodnione ze stroną chińską jeszcze dwa takie transporty, które dotrzeć mają do Polski w najbliższych dniach. "Na początek" - dodał.

O tym, że w czwartek dotrzeć do Polski ma transport wyposażenia medycznego z Chin poinformował w środę prezydent Andrzej Duda; wśród zamówionych materiałów znaleźć mają się maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe. Prezydent poinformował, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

"Pan prezydent powiedział, że mamy tutaj, jako Polska, zielone światło, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem, w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów" - powiedział wówczas Andrzej Duda.

Zakupu sprzętu medycznego i materiałów ochronnych na masową skalę dokonują kraję europejskie. Pierwsze transporty dotarły już m.in. do Włoch, Czech, Serbii czy Litwy.

« 1 »

Polecamy

  • YNKAO
    26.03.2020 12:06
    Tak, Panie prezydencie, roztropne podejście do sprawy. Proszę jednak jako skromna osoba również o troskę o naszą Matkę żywicielkę, ziemię. Dołożymy wszelkich starań i środków , aby w Polsce był polski chleb , zdrowy chleb . Jeśli to zaprzepaściły , skreślony zdrowie , skreślony człowieka . Musimy wrócić do podstaw ,do naszej żywicielki ziemi. To co przywozimy z Uni to typowa śmieciówka. Nasz organizm jest truty tym wyżywieniem, z czego w większości nie zdajemy sobie sprawy .Leczmy różne choroby ,wirusy, Ale jeśli nie damy ciału zdrowiej żywności to jesteśmy zepsuci od środka i każdy wirus nas pochłonie.Z szacunkiem pozdrawiam.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama