Nowy numer 49/2020 Archiwum

Film "Nieplanowane" na DVD na Dzień Świętości Życia.

25 marca Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Na ten dzień zaplanowana została też premiera na DVD filmu "Nieplanowane", który poruszył serca ludzi na całym świecie.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Przypada on dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie.

Film Nieplanowane poruszył serca ludzi na całym świecie. Świadectwo Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom, otworzyło wiele serc na prawdę o wielkiej wartości ludzkiego życia. To film przełomowy, iskra buntu przeciwko kulturze śmierci” – mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film. Wydanie DVD z rozmysłem zaplanowaliśmy na obchodzy Dnia Świętości Życia. Oczywiście podczas ustalania daty tej premiery nikt nie przewidział, że świat się zatrzyma w związku z epidemią. Skoro jednak jesteśmy zamknięci w domach, warto właśnie teraz zająć się dobrą lekturą albo obejrzeć wartościowy film Nieplanowane bez wątpienia są taką propozycją.

Oprócz wydania DVD ukazuje się również książka „Nieplanowane. Bunt dla życia”, pokazująca kulisy powstania, produkcji i dystrybucji filmu. Wśród jej autorów znaleźli się między innymi bohaterowie „Nieplanowanych”: Abby Johnson oraz Shawn Carney, szef organizacji pro-life, który mówi, jak ta historia była widziana zza płotu kliniki aborcyjnej. Szczególną opowieścią dzieli się także Cary Solomon, scenarzysta i reżyser filmu: „Po przeczytaniu historii «Nieplanowanych» wiedzieliśmy, że zrobimy ten film. Ale najpierw musieliśmy poznać prawdziwą Abby Johnson. Zatem pojechaliśmy do Teksasu... i spędziliśmy cały tydzień, prowadząc rozmowy z Abby, jej mężem Dougiem oraz rodzicami Abby. Potem spotkaliśmy się z «wojownikami modlitwy», którzy byli dosłownie «po drugiej stronie płotu», kiedy Abby prowadziła klinikę... Shawn i Marilisa Carney pełnili rolę prezesów „Koalicji dla życia”, przekształconej później w „40 dni dla życia”. Zwiedziliśmy również dawną placówkę medyczną Planned Parenthood, w której pracowała Abby... Nawet w pełnym świetle dnia budynek sprawiał niepokojące wrażenie... Podobnego uczucia duchowej ciemności doświadczyliśmy z Carym tylko w dwóch innych miejscach: w rzymskim Koloseum i w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau pod Monachium”.

Film Nieplanowane wszedł w ubiegłym roku na ekrany polskich kin i jak wszędzie na świecie, wywołał burzliwą dyskusję. To ekranizacja prawdziwej historii Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA, która była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była ona rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła, ale tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze.

Nieplanowane wydanie DVD oraz książka Nieplanowane. Bunt dla życia dostępne na www.rafael.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama