Nowy numer 14/2020 Archiwum

Uważni na Boga, który jest obok. Również w drugim człowieku

Siostra Judyta Pudełko i ojciec Piotr Kropisz w komentarzu do Ewangelii wg św. Łukasza rozjaśniają znaczenie słów: „Nie znacie dnia ani godziny”.

Nie znamy dnia ani godziny. Nie chodzi tylko o życie wieczne, ale też o uważność na Boga, który przychodzi w ludziach obok, w wydarzeniach naszego życia – zwracają uwagę autorzy nagrania.

[#68] Uważność na Boga dziś, też w drugim człowieku. Łk 12; 35-48 s. Judyta Pudełko o. Piotr Kropisz
Piotr Kropisz Blog Multimedialny


Właściwa relacja do mojego celu ostatecznego, do źródła mojego życia, do samego Boga, porządkuje też relację z innymi ludźmi, ponieważ wiem, że wszystko co jest dookoła, nie jest moją własnością. Drugi człowiek też nie należy do mnie. Wszystko to dar od Pana. Wszystko to służy oddaniu Jemu chwały. I dojściu do tego ostatecznego celu, który wyznaczył jedynie Pan

– mówi s. Judyta Pudełko.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama