Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Ryś: Nie chodzi o uzdrowienie tylko tego chłopaka

Nie chodzi o uzdrowienie tylko tego chłopaka. Punktem dojścia jest wiara ojca. "Uwierzył on i cały jego dom". Od razu mamy pokazaną wiarę ojca, która staje się świadectwem dla całego domu, dla wszystkich domowników. To jest punkt dojścia.

Gdyby szło tylko o uzdrowienie syna, byłoby to cudem, ale jeśli idzie o wiarę ojca i całego domu, to wydarzenie jest znakiem! Jezus daje życie – daje je w obfitości, bo daje życie wieczne! We wierze zarówno urzędnik królewski, jak i jego dom otrzymał życie wieczne – mówił abp Grzegorz Ryś.

Poranna Msza Święta z kaplicy prywatnej domu biskupów łódzkich transmitowana przez internet zgromadziła dziś przed komputerami ponad 8 tysięcy internautów. Wspólnej modlitwie przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. 

Podczas homilii, odnosząc się do obecnej sytuacji w kraju i na świecie, mówił także: – Tyle rzeczy, które robimy, zwłaszcza w tym czasie – wydaje się nam straszliwie kruche. W Chrystusie każde dobro trwa wiecznie, to jest spełnienie obietnicy Izajasza. Spełnienie, które się dokonuje w Jezusie Chrystusie, a nam jest już dostępne we wierze. Obietnica Izajasza nie zależy od poziomu medycyny, tylko jest przez nas czytana w zależności od poziomu naszej wiary! Wszędzie tam, gdzie dopuścimy Jezusa Chrystusa, by On wszedł w całą naszą rzeczywistość przez wcielenie, przez odkupienie, tam nastaje nowa ziemia i nowe niebo. To nie chodzi o to, że jest nieskończone, ale jest jakościowo inne, bo jest ono w Bogu – podkreślił łódzki pasterz. 

Tradycyjnie po błogosławieństwie kończącym liturgię zebrani w kaplicy odśpiewali suplikacje, modląc się o ustanie i opanowanie epidemii koronawirusa. 


 

« 1 »

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama