GN 21/2020 Archiwum

Koronawirus uratuje życie nienarodzonym?

Prokurator Generalny stanu Ohio w USA nakazał wstrzymanie usług w dwóch klinikach aborcyjnych należących do Planned Parenthood.

Mimo wydanych wcześniej instrukcji stanowych władz kierujących opieką zdrowotną, które w obliczu pandemii anulowały „wszystkie nieistotne lub planowe operacje i procedury z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej”, w placówkach aborcyjnych w Dayton i Cincinnati nadal dokonywano lub oferowano "usługi" przerywania ciąży.

Prokurator Generalny stanu Ohio przypomniał w liście, że Departament Zdrowia Ohio wydał swe zarządzenie ograniczające świadczenie niektórych usług medycznych po to, by pomóc walczącym z pandemią COVID-19, "a także w celu zachowania krytycznych zdolności szpitalnych i zasobów".

Po otrzymaniu skargi na kliniki Planned Parenthood, które nadal wykonywały lub oferowały aborcję chirurgiczną, Biuro Prokuratora Generalnego wezwało je do natychmiastowego zaprzestania wykonywania nieistotnych i planowych aborcji chirurgicznych. "Nieistotne aborcje chirurgiczne to te, które mogą być opóźnione bez nadmiernego ryzyka dla obecnego lub przyszłego zdrowia pacjenta" - wyjaśniono w liście.

Przeczytaj także: Karmiono nas kłamstwami

Tymczasem zwolnicy aborcji twierdzą, że aborcja to "istotny element kompleksowej opieki zdrowotnej". Ich zdaniem, "konsekwencje niemożności dokonania aborcji mają głęboki wpływ na życie, zdrowie i samopoczucie danej osoby".

Obrońcy życia przypominają, że mimo epidemii COVID-19, kliniki aborcyjne na całym świecie pozostają otwarte, a przedstawiciele przemysłu aborcyjnego i legislatorzy w wielu krajach starają się w tym czasie nawet zwiększyć dostęp do aborcji. W wielu przypadkach zamiast aborcji chirurgicznej oferuje się tabletki aborcyjne, które zamawiane drogą internetową i dostarczane są do domu przez firmy kurierskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Eugeniusz_Pomorze_
  22.03.2020 17:05
  Jak nazwać taką "sytuację", w której dopiero straszna pandemia COVID-19 - zabijająca wszystkich ludzi już narodzonych - jednocześnie jako jedyna jest w stanie skutecznie chronić przed jeszcze straszniejszą pandemią aborcji, zabijającą rokrocznie niewinne miliony nienarodzonych... ? Czyż nie mamy tu do czynienia z wielkim znakiem czasu...??
  doceń 12
 • LazC
  23.03.2020 19:29
  Walka o przerwanie aborcji jest już przegrana, skoro nawet KAI pisze "przerywanie ciąży" zamiast "zabicie człowieka".
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama