Nowy numer 14/2020 Archiwum

Kaczyński: Nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej

Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński był pytany w RMF FM, czy 10 maja powinny odbyć się wybory prezydenckie - mimo nowych warunków w Polsce związanych z wprowadzeniem stanu epidemii koronawirusa.

"Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane. Pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: +odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić+, muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja" - oświadczył Kaczyński.

Zaznaczył, że gdyby takie przesłanki były, "sytuacja, by się zmieniła". "Ale my czynimy wszystko, z naprawdę bardzo dobrą, zdyscyplinowaną postawą większości społeczeństwa w tym kierunku, by ten stan był pod kontrolą" - powiedział szef PiS.

Zastrzegł, że nie oznacza to, że jest perspektywa bardzo szybkiej poprawy, a jest ponad 400 osób ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

« 1 »

Polecamy

 • TomaszLL
  21.03.2020 09:30
  Zakaz wychodzenia z domu dla wielu tysięcy Polaków i prośba o to aby inni pozostali w domach, ograniczenie praktyk religijnych, nauki szkolnej i dramat zamkniętych prawe biznesów to nie są przesłanki. Hospitalizacje, problemy z dostępem do lekarzy dla chorych na inne choroby niż COVID19 etc to nie są przesłanki.
  Wszystko działa sprawnie, życie toczy się normalnie....

  Ja, jako osoba wprost narażona na śmiertelne powikłania COVID19 na wybory 10 maja nie pójdę. I dla mnie wybrany w maju Prezydent nie będzie w żaden sposób moim Prezydentem.
  doceń 22
 • velario-new
  21.03.2020 11:26
  Na stronie obok jest informacja, że 70% Polaków chce przełożenia wyborów. No ale jakie znaczenie ma "wola suwerena", kiedy rozmija się z wolą jednego zwykłego posła?
  doceń 19
 • giles
  22.03.2020 01:45
  kaczynski i rzad polpeniaja blad za bledem: 1. brak masowych testow, zeby nie psuc statystyk i pomoc wygrac adrianowi 2. tarcza antykryzysowa wzorowana na niemieckiej odpowiedzi na kryzsy finansowy w 2007-8 - niewystarczajaca dla obecnego kryzysu i 3. brak wspolpracy z UE co zaowocowalo korkami i dramatycznymi scenami na granicach.
  doceń 8
 • giles
  22.03.2020 01:46
  ...to sie niebawem zemsci na kaczynskim, pisie i ich najwiekszemu sojusznikowi.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama