Nowy numer 22/2020 Archiwum

Gubernator stanu Waszyngton wstępuje do jezuitów

Gubernator stanu Waszyngton Cyrus Habib ogłosił, że nie będzie ubiegał się jesienią o reelekcję, gdyż zamierza wstąpić do zakonu jezuitów. Swój urząd sprawuje on od 2016 r. Jest pierwszym Amerykaninem pochodzenia irańskiego na tak wysokim stanowisku.

Habib jest profesorem prawa. Uważano go za wschodzącą gwiazdę Partii Demokratycznej. Trzykrotnie chorował na raka. Jest niewidomy od ósmego roku życia. W czasie studiów w Oksfordzie nawrócił się na katolicyzm.

O swym pragnieniu życia zakonnego mówił już w 2016 r. Trzy lata później jezuici zgodzili się, by wstąpił do ich zakonu po zakończeniu kadencji gubernatora.

W ogłoszonym 19 marca oświadczeniu Habib napisał, że rezygnuje z polityki, gdyż poczuł inne powołanie, choć także ono jest ukierunkowane na służbę i sprawiedliwość społeczną. - Poczułem wezwanie do poświęcenia życia, w sposób bardziej konkretny i osobisty, służbie zmarginalizowanym, słabym i bezbronnym, leczeniu tych, którzy cierpią z powodu duchowych ran i towarzyszeniu tym, którzy rozeznają swoją przyszłość - wyjaśnił gubernator stanu Waszyngton.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama