Nowy numer 21/2020 Archiwum

Rzecznik KEP: Propozycje Drogi Krzyżowej w internecie

Propozycji Drogi Krzyżowej transmitowanych w internecie i innych środkach społecznego przekazu jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie - uważa rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zachęcił do odwiedzania stron internetowych swoich diecezji i parafii, gdzie podawane są informacje o transmisjach. "W tym trudnym czasie niech łączy nas modlitwa" - zaapelował.

"Piątek, szczególnie w Wielkim Poście to dzień, w którym rozważamy Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, Jego cierpienie i śmierć dla nas i dla naszego zbawienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy w tym dniu łączyli się duchowo na modlitwie" - powiedział ks. Rytel-Andrianik w informacji przekazanej PAP.

Dodał, że w związku z trwającym obecnie stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ograniczeniem liczby osób w kościołach, w internecie pojawia się coraz więcej propozycji na przeżywanie wielkopostnych nabożeństw w domach.

Rzecznik KEP poinformował, że dzięki transmisjom on-line wiele osób może łączyć się duchowo w rozważaniu Drogi Krzyżowej. Lista różnych transmisji jest dostępna na stronie Konferencji Episkopatu Polski: https://episkopat.pl/transmisje-drogi-krzyzowej/

Ks. Rytel-Andrianik wskazał, że księża biskupi proponują transmisje Drogi Krzyżowej on-line. W piątek o 20:10 na stronach www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie dostępna Droga Krzyżowa z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich, którą poprowadzi prymas Polski abp Wojciech Polak. Drogę Krzyżową on-line przygotował także biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W każdy piątek, począwszy od 13 marca, o godz. 19.00 na jego profilu na Facebooku pojawia się nowe nagranie przygotowanych przez niego rozważań.

Jak podkreślił rzecznik Episkopatu, propozycji w mediach społecznościowych jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. "Jeśli jesteś młodą osobą i nie masz problemu korzystania z internetu, pamiętaj też o tym, aby pomóc w tym swoim rodzicom czy dziadkom. Niech ten czas połączy pokolenia na wspólnej modlitwie" - zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

Nasza propozycja:

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    20.03.2020 08:27
    Problemem wydaje się dziś kwestia nie tyle Dróg Krzyżowych, co całego Wielkiego Tygodnia. Powoli potrzebna będzie komunikacja do wiernych przygotowująca ich na bardzo nietypowe święta i okres je poprzedzający. Raczej pewnym jest ze wirus przez trzy tygodnie nie zniknie, raczej zgodnie z prognozami MZ można się spodziewać potrzeby większego samoograniczania w okresie Wielkanocy.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama