Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rz: Ilu Polaków obawia się zachorowania na koronawirusa?

Zachorowania na koronawirusa obawia się obecnie 35,3 proc. Polaków, 67 proc. Włochów i 40,8 proc. Niemców - wynika z badania koordynowanego przez agencję badawczą United Surveys opublikowanego w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Z badania przeprowadzonego w trzech krajach wynika, że najgorsze nastroje związane z zagrożeniem koronawirusem panują we Włoszech, gdzie z dnia na dzień wzrasta liczba nowych przypadków zakażenia oraz zgonów osób chorych.

"Obecnie zachorowania nie boi się 30 proc. badanych Włochów - pod koniec lutego odsetek ten wynosił aż 69 proc. W Niemczech obaw przed zachorowaniem nie ma 49 proc. badanych, a w Polsce 48,3 proc." - czytamy w "Rz". Natomiast zachorowania obawia się obecnie 35,3 proc. Polaków, 67 proc. Włochów i 40,8 proc. Niemców

Jak podkreślono, lęk związany z sytuacją w kraju deklaruje mniej niż co piąty (19 proc.) badany. Ponad połowa (52 proc.) Polaków deklaruje spokój, a trzech na dziesięciu jest poruszonych.

Gazeta podkreśla, że działania rządu w walce z epidemią dobrze ocenia blisko 60 proc. badanych (59,9), zaś ponad połowa badanych uważa też, że rząd panuje nad sytuacją epidemiologiczną w kraju. Innego zdania jest 17 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony 16 marca 2020 r. przez United Surveys. Badanie CATI na grupie respondentów 1100 osób.

« 1 »
  • BabaJaga1
    19.03.2020 07:32
    obawiam sie,ze po tym co zrobiono na granicach ryzyko gwaltownie wzroslo.Jesli w tej lawinie powracajacych ludzi byli zakazeni to bedzie masakra.Absolutna bezmyslnosc podejmujacych decyzje.Byloby duzo lepiej gdyby pozostali w domach i nie robili dodatkowego zagrozenia w tak skandaliczny sposob.Cala ta kontrol powinna byc przeprowadzona elektronicznie albo wcale a nie w tak uragajacy bezpieczenstwu sposob
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama