Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmarł czwarty polski pacjent zarażony koronawirusem

W szpitalu w Łańcucie (Podkarpackie) zmarł 67-letni mężczyzna zarażony koronawirusem. To czwarta ofiara w kraju. Mężczyzna od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące - poinformowała PAP w poniedziałek wieczorem rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Dodała, że badania laboratoryjne potwierdziły kolejną, jedenastą już osobę, która jest zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. "To kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, w stanie dobrym przebywa w ścisłej kwarantannie domowej" - podkreśliła.

W poniedziałek rano Waksmundzka-Szarek informowała o dwóch nowych przypadkach zarażenie koronawirusem w regionie. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego. Oboje również przebywają w ścisłej kwarantannie domowej.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 521 testów.

Pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu zanotowano w ubiegłą środę, dwa kolejne w czwartek, trzy w piątek oraz po jednym w sobotę i niedzielę.

Zakażenie dotyczy siedmiu kobiet oraz czterech mężczyzn, z których jeden zmarł. Dziewięcioro pacjentów pochodzi z Leżajska lub powiatu leżajskiego; wszystkie one miały kontakt z pierwszym przypadkiem choroby Covid-19.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama