Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Ryś: Niedziela pokazała piękną i wielką dojrzałość naszego Kościoła

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podziękował wiernym za postawę w niedzielę, która - jak zaznaczył - pokazała, bardzo piękną i wielką dojrzałość naszego Kościoła. Dodał, że miłość, polegająca na odpowiedzialności za drugich musi być cierpliwa.

Ze względu na rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa niewielu wiernych z woj. łódzkiego zdecydowało się na obecność w kościołach podczas niedzielnych eucharystii.

W trakcie poniedziałkowej Mszy świętej transmitowanej w internecie metropolita łódzki podziękował wszystkim za postawę w tym dniu.

"Ta wczorajsza niedziela pokazała bardzo piękną i wielką dojrzałość naszego Kościoła. Bardzo wam dziękuję za wczorajszą postawę. Jednocześnie proszę bądźmy dalej czujni. Mobilizujmy się, bo jeden dzień niczego nie rozstrzyga" - podkreślił abp Ryś.

Łódzki pasterz dodał, że teraz potrzeba, by "nasza miłość, która jest odpowiedzialnością za drugich - która każe nam zostać w domu, ograniczać kontakty, zapobiegać epidemii - ta miłość musi być cierpliwa, choć poddana jest próbie czasu".

Z inicjatywy arcybiskupa Rysia w dni powszednie o godz. 7.30 oraz o godz. 9 w niedzielę w internecie transmitowana jest odprawiana w prywatnej kaplicy domu biskupiego poranna msza święta, której przewodniczy metropolita. Nabożeństwa można oglądać na kanale Archidiecezji Łódzkiej na Youtube oraz na stronie internetowej archidiecezji.

W ubiegłym tygodniu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym metropolita łódzki zwolnił wiernych z archidiecezji z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Dyspensa została udzielona do 29 marca.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama