Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ukrainańskie media: Ukrainka, u której wykryto koronawirusa, niedawno wróciła z Polski

71-letnia mieszkanka Ukrainy, u której wykryto koronawirusa, wróciła 1 marca z Polski - poinformowały ukraińskie portale informacyjne. Kobieta mieszka w Radomyślu w obwodzie żytomierskim. Po drodze z Polski zatrzymała się we Lwowie.

O zdiagnozowaniu wirusa u kobiety poinformowano w czwartek. Pierwsze symptomy pojawiły się u niej 3 marca. Chora jest w szpitalu zakaźnym, lekarze zdiagnozowali u niej zapalenie płuc. Wieczorem w czwartek władze medyczne powiadomiły, że krewni kobiety są pod obserwacją medyczną i nie mają symptomów choroby.

Według danych ukraińskich służb granicznych kobieta z Polski pojechała do krewnych we Lwowie, skąd przyjechała do Radomyśla.

Na Ukrainie zarejestrowano dotąd trzy przypadki koronawirusa, o dwóch z nich - u mieszkanki Radomyśla i u mężczyzny z obwodu czerniowieckiego - poinformowano w czwartek.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama