Nowy numer 21/2020 Archiwum

Potwierdzono 18. przypadek koronawirusa w Polsce

Mamy jeden dodatkowy przypadek potwierdzonego zarażenia koronawirusem. Jest to 18. taki przypadek, trzeci na terenie województwa mazowieckiego - poinformował we wtorek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Według informacji resortu zdrowia, jest to mężczyzna w sile wieku. Stan jego zdrowia jest dobry.

"Jeżeli chodzi o przypadki (...) koronawirusa w województwie mazowieckim, mamy jeden wynik dodatni testów" - powiedział na konferencji prasowej minister. Jest to trzeci przypadek potwierdzonej choroby w województwie mazowieckim. Jak uściślił rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, trzeci pacjent jest mężczyzną w sile wieku. W tej chwili stan jego zdrowia jest dobry.

Resort sukcesywnie publikuje statystyki dotyczące zachorowań w Polsce. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformowano 4 marca, czyli w ubiegłą środę, a od piątku o kolejnych zachorowaniach. Informacja z wtorku mówiła o 17 zachorowaniach. Pacjenci hospitalizowani są m.in. w szpitalach we Wrocławiu, Raciborzu, Szczecinie, Krakowie, Ostródzie, Warszawie.

« 1 »
TAGI:
 • CSOG
  10.03.2020 14:00
  Przypadek?
  doceń 0
 • CSOG
  10.03.2020 14:15
  Przypadek?
  Zaczynamy obserwować informowanie opinii publicznej o każdym kolejnym "przypadku" :)
  Jakże łudząco przypomina to "włoski scenariusz " opanowywania paniki. Społeczeństwo mimo tak wielu niedomówień w tej kwestii będzie miało poczucie iż jest doskonale doinformowane :)
  Dla kontrastu, chcąc ukazać skalę problemu we Włoszech znacznie większą niż w Polsce, podawana jest informacja o "pół tysiącu" przypadków jakby nie prościej było napisać pięćset :)
  Takie to subtelne i wyrafinowane "przypadki" oswajania publicznej paniki, zaniepokojenia. :)Byłoby to i śmieszne, gdyby nie o poważne sprawy chodziło. :(
  Przypadek?
  Jeśli nadal państwo tak uważacie proszę posłuchać Pana Tomasza Rożek rzetelnych informacji o wirusie z którym się borykamy. Proszę rządowe doniesienia skonfrontować z rzetelną informacją o tym, że dzieci mogą przechodzić chorobę wywołaną wirusem bardzo łagodnie albo bezobjawowo przez co nie są badane pod kątem wirusa o którym mowa. Mamy zdaje się do czynienia z sytuacją, że jeśli nie wiemy o realnej liczbie "przypadków" to sobie założymy że mamy tylko tyle ile wykryliśmy. Czyli zasadniczo tyle ile chcemy mieć :):) :)
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama