Nowy numer 23/2020 Archiwum

Prezydent zwołuje posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Andrzej Duda na wtorek na godz. 11.00 zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformował PAP w poniedziałek dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Marcin Kędryna.

Ostatnie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego miało miejsce w czerwcu 2016 r. i było poświęcone szczytowi NATO w Warszawie.

W skład RBN wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W posiedzeniach Rady mogą uczestniczyć na zaproszenie prezydenta także byli prezydenci i byli premierzy oraz osoby, których udział jest wskazany ze względu na przedmiot rozpatrywanych spraw.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 17 przypadków koronawirusa. W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 467 osób w kraju jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem; 1014 osób objęto kwarantanną, a 7110 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

« 1 »
 • BabaJaga1
  09.03.2020 19:55
  Nie prezydent a premier powinien dzialac.Tu nie militarny krach a gospodarczy zaglada w oczy
  doceń 0
 • janek32
  10.03.2020 08:42
  Zawalili wszystko co można było zawalić. Kontrole na lotniskach wprowadzili dopiero po feriach, jak już wszyscy potencjalnie zarażeni wrócili do domu. O kontrolach na granicach myślą dopiero teraz. Testów robimy 100 razy mniej niż sąsiedzi. Prezydent już wie jak bardzo zawalili i szuka sposobu na podzielenie się odpowiedzialnością.
  doceń 3
 • podajnik
  10.03.2020 09:50
  Dobrze działąją. Jako jedyny kraj wprowadzają kontrole na granicach. Ciekawe tylko jak można skontrolować tak wielki potok pojazdów.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama