Kielce: Dezynfekcja autobusów w związku z koronawirusem

- Autobusy komunikacji miejskiej w Kielcach będą dodatkowo dezynfekowane w związku zagrożeniem koronawirusem - zapowiedziała Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Chcemy w ten sposób zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa. To działania prewencyjne, ale naszym zdaniem potrzebne, biorąc pod uwagę, że z komunikacji miejskiej w Kielcach korzysta ponad 100 tys. pasażerów dziennie - podkreśliła prezes MPK.

Dodała, że pracownicy stacji obsługi, a także myjni zostali wyposażeni w dodatkowe środki dezynfekujące. - Detergenty są dodawane do standardowych środków do czyszczenia. Pracownicy szczególną uwagę mają zwracać na czyszczenie wszystkich uchwytów, poręczy przy siedzeniach, oraz kasowników - powiedziała Śreniawska.

Zaznacza, że procedury obejmą cały tabor komunikacji - około 200 autobusów. - Najważniejsza jest prewencja. Dlatego czując odpowiedzialność za pojazdy, którymi wozimy pasażerów zdecydowaliśmy się na podjęcie takich działań - dodała.

W województwie świętokrzyskim ze względu na możliwość zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest osiem osób. Przebywają one na oddziałach zakaźnych w Kielcach, Starachowicach oraz Busku Zdroju. W przypadku dwóch osób: 44-letniego mężczyzny i 25-letniej kobiety, badania wykluczyły możliwość zakażenia koronawirusem.

- Wyniki badań, jakie otrzymaliśmy z Państwowego Zakładu Higieny potwierdziły naszą wstępną diagnozę. Dwójka pacjentów nie jest zarażona koronawirusem - poinformowała w czwartek Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Pod nadzorem epidemiologicznym w Świętokrzyskiem jest 48 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..