Nowy numer 11/2024 Archiwum

Nie ma drogi na skróty

Poruszające opowieści tych dzieciaków to gotowy scenariusz na film. Gdy ks. Józef Walusiak tworzył przed trzydziestu laty pierwszy w Polsce ośrodek dla młodych uzależnionych, nie przypuszczał, że nadzieję znajdzie w nim aż 1195 osób.

Ptaki urządzają dziki koncert. Idzie luty, podkuj buty? Kto wymyślił to przysłowie? – zastanawiam się, wjeżdżając do zielonych Komorowic, dzielnicy Bielska-Białej, i zerkając na plamki śniegu na Dębowcu czy Szyndzielni. Akcje zimy spadają, akcje wiosny idą w górę. Grupka młodych odgruzowuje podwórko. To również element terapii.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza