Nowy numer 24/2021 Archiwum

Na Jasnej Górze rozpoczęło się 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem

40-godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęło się w niedzielę na Jasnej Górze. Modlitwa, poprzedzająca Wielki Post, potrwa do wtorku. Dzień później przypada Środa Popielcowa, która rozpocznie 40-dniowy czas pokuty przygotowujący do Wielkanocy.

Każdego roku 40-godzinnemu nabożeństwu towarzyszą specjalne intencje - dotyczące m.in. pokoju na świecie, miłosierdzia i pomyślności Kościoła i Polski.

Jak przypomina Biuro Prasowe Jasnej Góry, już w najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, która rozpocznie 40-dniowy Wielki Post, przygotowujący do przeżycia najważniejszych świąt dla chrześcijan - Wielkanocy.

Jak co roku w częstochowskim sanktuarium przygotowaniem do tego okresu jest trwające 40 godzin nabożeństwo, podczas którego wystawiany jest Najświętszy Sakrament, by pielgrzymi i okoliczni mieszkańcy mogli włączać się w modlitwę.

Nabożeństwo rozpoczęła niedzielna suma w jasnogórskiej bazylice. "To piękna tradycja nie tylko na Jasnej Górze, ale w wielu kościołach, w wielu parafiach. W niedzielę, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, przed Środą Popielcową, trzy kolejne dni przygotowują nas do tego niezwykłego czasu, jakim jest Wielki Post" - powiedział, cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry, kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak.

W modlitewne czuwanie w czasie 40-godzinnego nabożeństwa włączają się poszczególne grupy działające i posługujące na Jasnej Górze, m.in. siostry zakonne, asysta jasnogórska i jasnogórskie chóry. Każdego roku nabożeństwu towarzyszą specjalne intencje adoracji i modlitw.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama