Nowy numer 13/2020 Archiwum

Jak Polacy oceniają zakłócenie uroczystości w Pucku?

Większość Polaków negatywnie ocenia działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Pracownia Social Changes, która przeprowadziła badanie na zlecenie portalu wPolityce.pl, zadała ankietowanym pytanie: "Jak ocenia Pani/Pan zachowanie działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku, używając wobec prezydenta wulgarnych słów?".

Odpowiedzi "zdecydowanie negatywnie" udzieliło 36 proc. badanych, a "raczej negatywnie" 25 proc.

Przeciwnego zdania było 20 proc. ankietowanych. Odpowiedzi "zdecydowanie pozytywnie" udzieliło 10 proc. a "raczej pozytywnie" również 10 proc.

Według sondażu incydent w Pucku potępia 81 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Krytyczne zdanie w tej sprawie ma również 28 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. 47 proc. ma zdanie pozytywne.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 14 do 18 lutego 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1053.

W ubiegłym tygodniu w Pucku i Wejherowie podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Pikietujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła m.in. "Konstytucja" i "Duda jesteś wstydem narodu". Gwizdano i wykrzykiwano hasła m.in.: "Marionetka" i "Będziesz siedział".

« 1 »

Polecamy

 • seitz
  21.02.2020 08:04
  Rozstrzygnijmy wybory na prezydenta w pierwszej turze, a zaoszczędzone pieniądze przekażmy na onkologię.
  Pani Kidawa Błońska zamieszana w proceder obrażania w Pucku, wie że w kulturalny sposób prezydentury nie zdobędzie gdyż nie ma najmniejszych szans zwyciężyć na argumenty merytoryczne. Starcie Pis vs PO daje zwycięstwo Pisowi w każdym temacie. Pis dokonał znacznie więcej w 4 lata niż Platforma w 8 lat.
  doceń 22
 • kolo
  21.02.2020 09:45
  "Krytyczne zdanie w tej sprawie ma również 28 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. 47 proc. ma zdanie pozytywne." - 47% wyborców PO popiera hejt i wulgarne obrażanie innych.... no to ja więcej pytań nie mam. To jednak sporo wyjaśnia.
  doceń 17
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama