Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nie oglądaj się!

Nie oglądaj się, idź! Nawet gdy usłyszysz pogardliwe: "Ale cyrk!" albo kiedy trzeba będzie zasiewać, płacząc.

Nie oglądaj się, idź! Nawet gdy ktoś „życzliwy” o wydarzeniach, na których Bóg z mocą przechodzi przez swój lud, dotykając i uzdrawiając, rzuci warczące: „Ale cyrk!” (słyszałem na własne uszy).

Nie oglądaj się, idź! Nawet jeśli podobnie jak Filip usłyszysz pozornie bezsensowne: „Wyjdź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta” (Dz 8,26). Nie kalkuluj, czy się opłaca. Nie pytaj: „Po co wychodzić na drogę, która jest pusta?”, bo etiopski dworzanin odjedzie, pozostając z niezrozumiałymi proroctwami o nieznanym Baranku i setką pytań.

Idź, nawet jeśli jak słudzy w Kanie usłyszysz, by podczas wesela przynieść 600 litrów wody. Może dzięki tobie wydarzy się cud?

Ewangelia wspomina o tym, że Jezus „uczynił twarz swoją jak głaz”. Choć proroczo widział to, co spotka Go w Mieście Pokoju, wyznaczył sobie cel i „nie oglądał się wstecz”. Nie „zmienił tematu”, choć doskonale wiedział, co zgotują mu mieszkańcy Jeruszalaim.

,,Życie umacnia się, gdy jest przekazywane, a słabnie w izolacji i pośród wygód. Odzyskajmy i pogłębmy zapał, słodką i pełną pociechy radość z ewangelizowania, nawet wtedy, kiedy trzeba zasiewać, płacząc" – przypomina papież Franciszek.

Idź. Pamiętaj, że ci, „którzy we łzach sieją, żąć będą w radości”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji