Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wypadek przy pracy - kiedy przyda się polisa na życie?

Posiadanie polisy na życie może pomóc w różnych życiowych sytuacjach. Ważne jest jednak to, jakie wybraliśmy ubezpieczenie, na jaką sumę się ubezpieczyliśmy i co dokładnie nas spotkało. Wypadek przy pracy może dotyczyć bardzo dużej ilości zdarzeń. Kiedy zatem może przydać nam się polisa na życie?

Często pracodawcy oferują nam możliwość zakupienia polisy grupowej. Jest to ciekawe rozwiązanie – niedrogie i zapewniające dość szeroki zakres ochrony. Minusem tego rozwiązania jest jednak niska suma ubezpieczenia i czas trwania ochrony uzależniony od umowy z pracodawcą.

Polisa grupowa jednak jest bardzo dobrym podstawowym zabezpieczeniem w kwestii wypadków w pracy – zabezpieczyć może zarówno samo zdarzenie wypadku, jak również wsparcie finansowe może dotyczyć następstw takiego wypadku – pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej, złamania, porażenia prądem czy oparzenia.

Jeżeli nasz pracodawca oferuje nam możliwość zakupu grupówki – nawet jeśli posiadamy indywidualne ubezpieczenie na życie – warto zakupić taką polisę, ponieważ zwiększy ona nasz zakres ochrony, jak również może zapewnić podwójne odszkodowanie.

Ochrona od wypadków nie tylko w miejscu pracy

Indywidualna polisa na życie raczej nie zapewnia nam ochrony od wypadków w pracy, jednak możliwe jest to, gdy zdecydujemy się na odpowiednią ochronę dodatkową.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy objęci ochroną na sam wypadek w pracy jako zdarzenie polisowe – ochronę, z której możemy skorzystać – możemy mieć z innych umów dodatkowych, np. ochrony na wypadek pobytu w szpitalu.

Wówczas, gdy doznamy w pracy urazu, konieczny jest pobyt w szpitalu oraz operacja chirurgiczna – ubezpieczyciel wypłaci nam należne świadczenie. W przypadku, gdy nasza praca może nieść ryzyko określonych wypadków – komunikacyjnych czy urazów ciała – warto nabyć takie rozszerzenie ochrony.

Warto również zainwestować w dodatkową ochronę dotyczącą wypadków komunikacyjnych, ponieważ najczęściej pracę wykonujemy poza miejscem zamieszkania, a co za tym idzie – dojeżdżamy do miejsca pracy. Przez lata wykonywania swojej pracy – statystycznie wysoce prawdopodobne jest, że taki wypadek w drodze do lub z pracy może mieć miejsce.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie na wypadek przy pracy?

Ubezpieczenie na życie nie powinno być kupowane zbyt pochopnie. Warto poświęcić tej decyzji trochę czasu, by móc znaleźć odpowiednią ofertę.

Wydawać by się mogło, że większość polis na życie oferuje dokładnie to samo, jednak nic bardziej mylnego. Oferty ubezpieczeniowe bardzo różnią się od siebie i wystarczy krótkie porównanie ofert, by przekonać się o tym – jak duże znaczenie dla konkretnego ubezpieczyciela ma np. nasz wiek.

Warto zatem szukać odpowiedniej oferty, dzięki czemu zyskamy solidną ochronę na długie lata. Dobre oferty znaleźć można przede wszystkim na stronach internetowych, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki temu poznać możemy różne produkty, opinie niezależnych specjalistów oraz wskazówki i poradniki – jak dopasować ubezpieczenie na życie do swoich potrzeb.

Dobrym rozwiązaniem jest również sprawdzenie, co oferuje najlepszy ranking ubezpieczeń na życie w rankomat.pl w kwestii polis od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki rankingowi poznamy wiele ofert oraz sprawdzić możemy umowy dodatkowe, jakie dany ubezpieczyciel oferuje. W ten sposób szybciej dowiemy się – jak nabyć właściwą ochronę od wypadków w pracy.

Należy pamiętać, że umowa z ubezpieczycielem będzie wiązać nas dłuższy okres czasu, ważne jest zatem by decyzja była dobrze przemyślana.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama