Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wybierasz się na pielgrzymkę?

Dużo osób decyduje się na wyjazd turystyczny podczas sezonu wiosenno-letniego. Większość z nich ma charakter wypoczynkowy. Jednakże niektóre osoby decydują się wybrać na pielgrzymkę. W sumie mniej więcej 7 milionów Polaków odwiedza różne miejsca kultu religijnego. Dużą popularnością cieszy się także tak zwana turystyka medytacyjna. Wyjazd może być organizowany przez parafię lub biuro podróży. Ewentualnie można zabrać się do tego samodzielnie. W takim wypadku konieczne jest właściwe zadbanie o nasze bezpieczeństwo. W tym celu warto rozważyć zakup ubezpieczenia na pielgrzymkę. Co jednak powinna zawierać tego typu polisa?

Czy samodzielna wyprawa na pielgrzymkę to dobry pomysł?

Wiele osób preferuje udać się do miejsca kultu religijnego na własną rękę. Pragną oni w spokoju doświadczyć tego miejsca, bez zwracania uwagi na inne osoby. Jest to jednak stosunkowo skomplikowane rozwiązanie. Nie tylko musimy zorganizować transport, ale również znaleźć odpowiedni nocleg.

Konieczne jest również zakupienie wszystkich potrzebnych wejściówek, aby móc odwiedzić interesujące nas miejsca. Z drugiej strony zyskujemy pełną swobodę, jeśli chodzi o zaplanowanie naszej pielgrzymki. Jeżeli wolimy, aby wszystkie takie sprawy były za nas załatwione, należy wybrać pielgrzymkę all inclusive. Wystarczy, że wpłacimy podana sumę i nie musimy się o nic martwić.

Jak obliczyć koszty ubezpieczenia pielgrzymki?

Pomocnym narzędziem jest kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Korzystanie z niego znacząco ułatwi nam określenie kosztu odpowiedniej polisy. Przykładowo, pielgrzym wybierający się na 7-dniowa wyprawę do Medjugorie w Bośni zapłaci na ubezpieczenie przynajmniej 20,50 zł. Jest to cena podstawowego zakresu polisy, obejmującego bagaż, koszty leczenia oraz NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków).

Z kolei pakiet rozszerzony to koszt rzędu 90 zł. W cenę wliczane jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ochrona dodatkowych aktywności oraz elementy pakietu podstawowego. Co więcej, sumy gwarantowane kosztów leczenia są o wiele wyższe od tych oferowanych w ramach pakietu podstawowego. Cena w dużym stopniu zależy od miejsca, do którego pragniemy się udać. Więcej przyjdzie nam zapłacić w przypadku wyjazdu do Jerozolimy. Mimo wszystko nie są to ogromne kwoty. Praktycznie każdy pielgrzym powinien wykupić ubezpieczenie. Więcej ofert sprawdzisz na https://wakacyjnapolisa.pl/ - porównywarce ubezpieczeń turystycznych.

Czym sugerować się podczas wybierania ubezpieczenia dla pielgrzyma?

Typowe ubezpieczenie wykupywane przed wyjazdem wypoczynkowym sprawdzi się równie dobrze w przypadku pielgrzymki. Musimy jednak upewnić się, czy wybrana przez nas polisa pokryje koszty ewentualnego leczenia, ochronę bagażu, odpowiedzialność cywilną (OC) oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW). Dopiero z tego typu polisą możemy zacząć rozważać wyjazd na pielgrzymkę. Posiadając tego typu zabezpieczenia, możemy w pełni skupić się na odwiedzanym miejscu religijnego kultu.

 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama