Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kard. Marx rezygnuje z przewodniczenia w niemieckim episkopacie

Podczas zaplanowanej na początek marca sesji plenarnej nie będzie kandydował na drugą kadencję.

Kard. Reinhard Marx rezygnuje z przewodniczenia w niemieckim episkopacie. W liście do niemieckich biskupów napisał, że podczas zaplanowanej na początek marca sesji plenarnej nie będzie kandydował na drugą kadencję.

Kard. Marx napisał, że „już od pewnego czasu jest tego pewien”. Jak stwierdził, „pod koniec ewentualnej drugiej kadencji będę miał 72 lata, a wtedy koniec mojego zadania jako arcybiskupa Monachium i Fryzyngii będzie bliski. Uważam, że teraz powinna przyjść kolej na młode pokolenie.” Przewodniczący niemieckiego episkopatu dodał, że dobrze by było, gdyby „częściej dochodziło do zmian na tym stanowisku”. „Byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem służyć jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec” – napisał 66 letni kardynał i zacytował Księgę Koheleta: „wszystko ma swój czas". Kard. Marx zaznaczył, że nadal będzie aktywnie pracował w konferencji episkopatu i będzie szczególnie zaangażowany w Drogę Synodalną, która, jego zdaniem, dobrze się rozpoczęła. Jednocześnie chciałby ponownie wzmocnić swoją obecność w swojej archidiecezji Monachium i Fryzyngii, gdzie w tym roku zaplanowane są duże reformy strukturalne. Wybór nowego przewodniczącego niemieckiego episkopatu zaplanowany jest podczas sesji plenarnej, która odbędzie się w Moguncji od 2 do 5 marca.

« 1 »

Polecamy

  • Znajomy królika
    12.02.2020 01:10
    Bon débarras, jak mawiają Francuzi, a ode mnie krzyżyk na drogę.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama