Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wolni-Niewolni

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zainaugurowano kampanię dotyczącą niewolnictwa i handlu ludźmi.

Kampanię organizuje Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz HAART Kenia.

- Rocznie nawet 40 mln. ludzi jest ofiarami handlu ludzi - mówi Radosław Malinowski, założyciel i dyrektor HAART Kenya.

- W głowie się nie mieści, że w naszych czasach dzieją się rzeczy, które myśleliśmy, że już dawno oglądać można tylko w drastycznych filmach albo czytać o tym w książkach. Na naszych oczach rozgrywa się dramat wielu ludzi - podkreśla Beata Kempa, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Zachęcała ona do wsparcia inicjatywy, a nawiązując do akcji „Mleko dla Aleppo” przypomniała, że mieszkańcy Warmii i Mazur chętnie wspomagają potrzebujących. - Już pokazaliście, że macie wielkie serca, gdy po chrześcijańsku pomogliście dzieciom w Aleppo. Swoją wrażliwością umiecie odpowiedzieć na krzywdę innych ludzi, za to wam dziękuję - mówiła Beata Kempa.

Mamy świadomość, że całego zła ze świata nie jesteśmy w stanie usunąć, ale przynajmniej o tyle ten świat będzie lepszy jeśli jedno dziecko, kobieta czy mężczyzna nie zostanie sprzedany jako niewolnik - przekonywał ks. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej PKWP.

Kampania Wolni-Niewolni potrwa do czerwca, o możliwości wsparcia inicjatywy można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama