Nowy numer 3/2021 Archiwum

Za sto dni 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Już za 100 dni obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dajmy świadectwo przywiązania do papieża Polaka i wierności Jego nauczaniu. Weźmy też licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę - apeluje rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski, ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że od 8 lutego jest równo 100 dni do 100. rocznicy urodzin papieża. Zaznaczył, że mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest nam bardzo bliski i mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych.

"Nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie. Wiele osób ma zdjęcia z papieżem Polakiem. Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie" - podkreślił rzecznik Episkopatu Polski. Dodał, że 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to okazja, by wrócić "do ponadczasowego nauczania naszego wielkiego rodaka".

Czytaj też: Franciszek w książce o Janie Pawle II: Celibat to łaska, nie ograniczenie

"Święty Jan Paweł II uczył otwartości na każdego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby. Świadczą o tym już pierwsze słowa Jego homilii z inauguracji pontyfikatu: +Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi+" - przypomniał ks. Rytel-Andrianik. Podkreślił jednocześnie, że św. Jan Paweł II niezwykle mocno wziął sobie do serca słowa, jakie skierował do Jego poprzednika sam Chrystus, który polecił św. Piotrowi, by ""umacniał braci w wierze". "Robił to przez całe swoje życie, teraz my umocnieni jego wiarą i świadectwem życia podziękujmy Bogu za naszego świętego i wielkiego rodaka, który był ogromnym darem dla naszej ojczyzny" - dodał.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał słowa przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, który powiedział: "Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka".

Przypominamy: nasz serwis specjalny na 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama