Myśl wyrachowana: Gdy dziecko mówi, że dorośli zmarnowali jej życie, może się okazać, że dopiero zmarnują.
Niedawno do Polski ze Szwecji przyjechała nastolatka. My mamy swoje nastolatki, nawet więcej niż tamci, ale ta jest szczególna. Zwykłe dziecko chodzi do szkoły i tam się uczy, a to wchodzi na trybuny i z nich poucza ludzkość. Nas wszystkich poucza, bo podobno zmarnowaliśmy jej dzieciństwo czy coś. No i jeździ po świecie, odwiedza miejsca wzmożonej emisji dwutlenku węgla, alarmuje, apeluje, napomina, wytyka, unosi się emocjonalnie i moralnie.
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Dziennikarz działu „Kościół”
Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.
Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka