Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kredyt czy pożyczka pozabankowa?

Stojąc w obliczu wydatków przekraczających możliwości domowego budżetu, wielu z nas zastanawia się nad tym, które z dostępnych rozwiązań okaże się dla nas lepszym wyborem – kredyt czy pożyczka pozabankowa. Oba mają zarówno swoje wady, jak i zalety, sprawiające, że podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się naprawdę trudne. Dlatego przed wyborem konkretnej opcji warto poznać dokładnie oba rodzaje produktów finansowych i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach są one lepszym rozwiązaniem.

  1. Pożyczka pozabankowa – czym się wyróżnia? Czemu warto?
  2. Kredyt w banku – najważniejsze cechy. Jakie ma zalety?
  3. Kredyt czy pożyczka pozabankowa. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

To jednak nie wszystko. By uniknąć problemów związanych ze spłatą zaciągniętego zobowiązania, należy poświęcić nieco uwagi na wybór najlepszego produktu ze swojej kategorii. W tym niełatwym zadaniu pomogą nam dostępne w sieci porównywarki. Decydując się na pożyczenie pieniędzy w banku, skorzystaj z kalkulatora kredytowego i oblicz swoją ratę kredytu. - https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-kredytowy/.

Pożyczka pozabankowa – czym się wyróżnia? Czemu warto?

Pożyczki pozabankowe jeszcze do niedawna postrzegane były jaki gorsza alternatywa dla kredytów udzielanych przez banki. Ze względu na wysokie oprocentowane oraz nieuczciwe praktyki stosowane przez większość pożyczkodawców, uważane były za produkt, po który warto sięgnąć dopiero kiedy nie było już szans na otrzymanie tradycyjnego kredytu. Obraz sektora pozabankowego w ostatnich latach uległ jednak znacznej poprawie, a po pożyczki coraz częściej sięgają też klienci posiadający zdolność kredytową na dość wysokim poziomie.

Powodów takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Najważniejszy z nich to z całą pewnością mniejsze wymagania niż w bankach i wynikający z tego brak rozbudowanych formalności, dzięki któremu pożyczki dostępne są w krótkim czasie po złożeniu wniosku. Chwilówki i pożyczki ratalne mają jednak poważne wady. Najważniejsze z nich to wyższe niż w banku oprocentowanie i dostępność niższych kwot, co jest wynikiem większym ryzykiem ponoszonym przez pożyczkodawcę.

Kredyt w banku – najważniejsze cechy. Jakie ma zalety?

Kredyty bankowe cieszą się niesłabnącą popularnością i mimo rozwoju sektora pozabankowego dla wielu klientów nadal są pierwszym wyborem w sytuacjach, kiedy niezbędny jest zastrzyk gotówki. Zainteresowaniu tymi produktami finansowymi nie szkodzi nawet fakt, że aby otrzymać kredyt musimy spełnić bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące wysokości dochodów, ich źródła oraz historii kredytowej. Wciąż też procedura rozpatrywania wniosku jest zwykle dłuższa niż w instytucjach pozabankowych.

Popularność kredytów wynika przede wszystkim z niższego oprocentowania oraz dostępności wyższych kwot. O ile w sektorze pozabankowym maksymalna kwota finansowania wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, to w banku możemy pożyczyć nawet kilka milionów złotych, pokrywając w ten sposób wydatki związane na przykład z zakupem mieszkania lub założeniem firmy i zakupem całego niezbędnego w tym celu wyposażenia.

Kredyt czy pożyczka pozabankowa. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest trudna. To, na który typ produktu finansowego się zdecydujemy, powinno być uzależnione od tego, jakie jego zalety mają dla nas największe znaczenie. Jeśli chcemy, by pieniądze jak najszybciej trafiły na nasze konto lub mamy obniżoną zdolność kredytową, a godzimy się na wyższe oprocentowanie, sięgnijmy po pożyczkę. W pozostałych sytuacjach dużo lepszym rozwiązaniem okaże się jednak któryś z rodzajów kredytów bankowych.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast