Nowy numer 43/2020 Archiwum

Górski Bieg Frassatiego: Ostatnie dni niższej opłaty startowej

Miejsc szybko ubywa, na liście zgłoszonych mamy już 270 biegaczy z Polski, Słowacji i Włoch.

Choć oficjalne zapisy trwają do drugiej połowy maja, to może się okazać, że listy startowe zostaną zamknięte wcześniej, bo miejsc szybko ubywa. Mamy początek stycznia, a zgłosiło się już ponad 270 biegaczek i biegaczy z trzech krajów: Polski, Słowacji i Włoch. Wśród nich m.in. 11-osobowa grupa z Tvadrosina.

W tym roku na trasę biegu wybiegnie maksymalnie 500 zawodników. O ostatecznym zakwalifikowaniu do startu decyduje nie tyle termin zapisu, co potwierdzenie rejestracji dokonaniem opłaty startowej. Do końca stycznia obowiązuje niższy próg - 80 zł. Od 1 lutego będzie to kwota 100 zł.

Górski Bieg Frassatiego 2020 - Gotowy na wyzwanie?
Górski Bieg Frassatiego

Górski Bieg Frassatiego to półmaraton poprowadzony szlakami turystycznymi  Beskidu Małego. Start i meta oraz miasteczko biegowe są zlokalizowane w Międzybrodziu Bialskim, nad brzegiem jeziora Międzybrodzkiego. Pierwsza edycja imprezy zorganizowana w 2019 r. została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników i nagrodzona aż trzema statuetkami kozic, w tym dwiema złotymi w plebiscycie biegaczy na najlepsze biegi górskie roku 2019 w Polsce. W czerwcu 2019 r. w rywalizacji na trasie najszybsi okazali się Marcin Kubica z Bielska-Białej i Anna Arseniuk z Górska pod Toruniem, którzy jednocześnie ustanowili pierwsze rekordy trasy biegu.

Patronem imprezy jest bł. Pier Giorgio Frassati, młody Włoch zafascynowany Bogiem, drugim człowiekiem i górami. Organizatorem imprezy jest Instytut Gość Media, wydawca m.in. Gościa Niedzielnego i portalu gosc.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama