Nowy numer 39/2023 Archiwum

Papież pozdrowił uczestników Orszaków Trzech Króli

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek zwrócił się w pierwszym rzędzie do wiernych Kościołów wschodnich, zarówno katolickich, jak i prawosławnych, które jutro według kalendarza juliańskiego obchodzą Boże Narodzenie. Papież życzył im światła i pokoju Chrystusa Zbawiciela.

Przypomniał też, że dziś przypada Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Jest to, jak zauważył, święto dzieci i młodych, którzy realizują misyjne powołanie, wspierając swych najbardziej potrzebujących rówieśników poprzez modlitwę i pomoc materialną.

W sposób szczególny Franciszek pozdrowił uczestników różnych inicjatyw religijno-folklorystycznych, które nawiązują do tradycji Trzech Króli. Jedna z nich miała miejsce w pobliżu Watykanu. Papież wspomniał też o Polakach.

"Specjalne pozdrowienia kieruję do wszystkich, którzy tworzą orszaki historyczno-folklorystyczne, inspirowane tradycjami Objawienia Pańskiego i poświęconą w tym roku terenom Allumiere i Valle del Mignone. Obejmuję nimi także Orszak Trzech Króli w wielu miastach i wsiach w Polsce. Serdecznie pozdrawiam uczestników wielu pięknych popularnych inicjatyw związanych z dzisiejszym świętem - myślę o Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej, Niemczech - zwyczajach, które należy zachować w ich autentycznym znaczeniu chrześcijańskim."

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast