Nowy numer 15/2020 Archiwum

Borys Budka zgłosił swoją kandydaturę na szefa PO

Dziś dokonałem zgłoszenia na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej; jestem przekonany, że PO potrzebuje powrotu do wartości, które towarzyszyły jej założeniu - mówił w piątek podczas briefingu w Sejmie szef klubu KO Borys Budka.

Dziś o północy mija termin zgłaszania kandydatur w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej.

"Chciałem oficjalnie potwierdzić, że dziś dokonałem zgłoszenia na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że PO potrzebuje powrotu do wartości, które towarzyszyły jej założeniu" - oświadczył Budka podczas briefingu.

Jak dodał, w jego ocenie Platforma potrzebuje tego, by na nowo stać się ucieleśnieniem marzeń większości Polaków. "Sprawiedliwość, równość wobec prawa, wolność, ale przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka, to towarzyszyło blisko 19 lat temu założeniu PO i do tego powinniśmy wrócić" - podkreślił Budka.

Polityk dodał, że ma konkretny plan, który będzie "pokazywał wszędzie tam, gdzie będę spotykał się z naszymi koleżankami i kolegami". "Już dzisiaj rozpoczynam cykl spotkań w każdym regionie Polski" - zapowiedział Budka.

Poinformował, że w piątek odbędzie spotkania w Bydgoszczy, w sobotę w Łodzi i Częstochowie. "PO potrzebuje profesjonalizmu, dlatego stworzę centrum badań społecznych, które będzie opierało się na eksperckich analizach rzeczywistych potrzeb Polaków" - zapowiedział.

« 1 »
TAGI:

Polecamy

  • dirk
    06.01.2020 13:44
    "Sprawiedliwość, równość wobec prawa, wolność, ale przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka, to towarzyszyło blisko 19 lat temu założeniu PO i do tego powinniśmy wrócić"
    Dobra dobra, niestety są jeszcze tacy co pamiętają co towarzyszyło założeniu pe-o. Żadne takie dyrdymały, tylko rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni przez rozbitków z tonącego aws-u, w pośpiechu zbijających tratwę czy platformę z zebranych skąd się dało zbutwiałych desek. Celem od zawsze była, jest i będzie wyłącznie "władza" i związane z nią przywileje i profity. Nie mają do czego wracać, bo od początku nic nie było. Nie ma i nie "bendzie". Cel oczywiście ten sam - odzyskanie władzy i przywilejów, demontaż "państwa" które przeszkadza i stało się dla tych ludzi niepotrzebnym ciężarem. ...uj tam z Polską Be, liczy się tylko ta "nasza" czyli My. Oczywiście, każdy ma prawo mieć taki "program", w dodatku zyskuje on całkiem liczne poparcie. Opowiadanie jakichś bajek o sprawiedliwości i równości może tylko ten żelazny elektorat przerazić i zniechęcić...
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama