Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ambasador Ukrainy: Jesteśmy solidarni z Polską

Wyrazy solidarności z Polską wobec wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina o przyczynach wybuchu II wojny światowej złożył ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca.

"Ukraina w ostatnich latach poznała cenę rosyjskiej propagandy, manipulacji i agresji. Próby wymazania swoich zbrodni i przerzucania win na ofiary to do dziś klasyczny schemat Kremla. Polska nie musi nic tłumaczyć, świat wie, po czyjej stronie prawda. Jesteśmy solidarni z Polską!" - napisał Deszczyca we wtorek na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji negatywnie odniósł się do wrześniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej wybuchu II wojny światowej. Putin wyraził pogląd, że przyczyną wybuchu wojny był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz układ monachijski z 1938 r., na który powoływała się Polska wysuwając roszczenia terytorialne dotyczące Zaolzia. Putin przekonywał także, że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama