Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nie wierzę w ewangelię sukcesu

Wierzę w sukces Ewangelii.

Tak, wierzę w słowa, które śpiewaliśmy wczoraj jako refren psalmu: „Szczęśliwy człowiek, który służy Panu”. Wierzę, że poza Nim nie jestem w stanie znaleźć szczęścia (a wierzcie mi, próbowałem na wielu płaszczyznach).

Pokój, który On przynosi, przewyższa wszystko, co może zaoferować ten świat (o. Joachim Badeni: „Kto tego nie doświadczył, nic nie zrozumie. Nic a nic!”).
Wierzę, że błogosławieństwo jest inwazją nieba na ziemię.

Wierzę, że Jezus nakazujący: „Uzdrawiajcie chorych” (zauważyliście, że nie powiedział ani razu: „Módlcie się za chorych”?) nie szukał jedynie pobożnych metafor.

Wierzę w to, co napisał św. Mikołaj Serbski: „Pamiętaj, że odpoczynek może być tylko przy Bogu i w Bogu. Na tym świecie nigdzie indziej nie znajdzie się prawdziwego odpoczynku, albowiem ten świat kotłuje się jak jakiś wir wodny”.

Wierzę w moc służby. W to, o czym opowiadał mi przed laty Donald Turbitt. „Donald, czy gdy rozmawiasz z Bogiem, masz doświadczenie, że mówisz… do ściany i odpowiada ci echo?” ‒ zapytałem nieśmiało założyciela Mężczyzn Świętego Józefa. „Everyday!” – uśmiechnął się emerytowany nowojorski strażak.

„To kiedy masz doświadczenie mocy Ducha?”. „W momencie, kiedy służę”.

Tak, wierzę w to, co wielokrotnie powtarzał o. Jan Góra: „Jesteśmy na służbie”.

Wierzę, że to wszystko się dobrze skończy, a słowa Apokalipsy: „Przyjdę niebawem” są pełnym tęsknoty zapewnieniem, a nie groźbą.
Nie wierzę w ewangelię sukcesu. Wierzę w sukces Ewangelii.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także