Nowy numer 21/2020 Archiwum

Kto głównym kandydatem na szefa sztabu wyborczego Hołowni?

Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania - poinformowała PAP współpracująca z Szymonem Hołownią Anna Mazurek.

Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program - podkreśliła Mazurek.

Dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia ogłosił 8 grudnia w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Hołownia zapowiedział także, że po Nowym Roku przedstawi program wyborczy.

"Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania" - powiedziała Mazurek. "Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Szymonem Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program" - dodała.

Jak podkreśliła w rozmowie z PAP Mazurek "jednym z ekspertów i doradców, którzy współtworzą program wyborczy Szymona Hołowni jest prof. Rafał Matyja".

"W momencie, kiedy zostanie ogłoszony program Szymona Hołowni, wtedy równolegle będą się odkrywali kolejni eksperci i ci, którzy stoją za tym programem" - podkreśliła Mazurek. "Program będzie miał dwie osie: po pierwsze ustrój, obronność i sprawy zagraniczne, a po drugie solidarność społeczną, środowisko naturalne oraz samorządność i działalność obywatelską" - przypomniała.

Mazurek zapytana o formę ogłoszenia programu wyborczego Szymona Hołowni, chcącego ubiegać się o fotel prezydenta, odpowiedziała, że "skoro wszystkie dotychczasowe pre-kampanijne działania Szymona Hołowni odbiegają od standardowych i tradycyjnych form kampanii politycznych, raczej spodziewałabym się czegoś w tym duchu, niż w tym tradycyjnym, w jakim działają politycy w Polsce". "Myślę, że będzie to jednak nowa jakość na scenie politycznej" - dodała.

Mazurek pytana o to, czy Hołownia planuje spotkania z Polakami przed ogłoszeniem programu wyborczego, powiedziała, że "na pewno na początku roku, przed ogłoszeniem programu, będą otwarte spotkania w ramach podróży Szymona Hołowni po Polsce".

« 1 »
 • Horowski
  03.01.2020 17:03
  Horowski
  Patrząc na te nazwiska, to wszystko się robi jasne:

  1. Michał Kobosko był dziennikarzem i redaktorem naczelnym kilku tytułów należących do Axel Springer. Więc to rozpaczliwa próba Niemiec i innych, żeby odzyskać wpływy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kobosko


  2. Rafał Matyja to były doradca Suchockiej, Buzka i Ujazdowskiego, czyli była UW, AWS, obecne PO. Do tego publikował w Wyborczej i przyległościach.
  A sam Hołownia już ze dwa razy przyznał, że gdyby sejm przegłosował liberalizacje aborcji, to on jako prezydent by tego nie zawetował, ale przychyliłby się do znaczącej większości.
  Czyli Kościół otwarty (na LGTB Zoo, Nekro itd chyba też, bo jak to tak kogoś wykluczać?) i katolicyzm bezobjawowy, nawet z mgr z teologii.
  doceń 3
 • Horowski
  03.01.2020 17:56
  Horowski
  Wiadomość z ostatniej chwili: Hołownia, magister teologii, katolik otwarty i twórczy, tworzy nową teologię. Jest przekonany, że na sądzie ostatecznym sądzić go będą zwierzęta, tzn. zjedzone przez niego świnie.
  doceń 3
 • Horowski
  03.01.2020 17:58
  Horowski
  Dodaję źródło do poprzedniego postu (cytat za portalem WPolityce):
  https://wpolityce.pl/polityka/480516-holownia-swinie-beda-mnie-sadzic-na-sadzie-ostatecznym
  "Mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu, będą sądzić na Sądzie Ostatecznym. Ludzie i zwierzęta. Świat mnie będzie sądził. (…) Każde stworzenie. Świnia, którą zjadłem w życiu, a zjadłem ich na pewno co najmniej kilkanaście, to było stworzenie Boże"
  doceń 3
 • Horowski
  03.01.2020 18:06
  Horowski
  Ciekawi mnie też, co rozumie pan Hołownia przez powrót do laickości państwa i "ograniczenie aktywności religijnej prezydenta do kaplicy pałacu prezydenckiego". Czyli że prezydent ma być katolikiem tylko w swojej kaplicy, a podpisywać będzie każdą ustawę, nawet najbardziej bezbożną, niesprawiedliwą i wołającą o pomstę do nieba?
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama