Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak działa ubezpieczenie auta online?

Jak działa ubezpieczenie auta online?

Dzisiaj ubezpieczenie samochodu można kupić także za pośrednictwem internetu. W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę i potem zawrzeć umowę ubezpieczeniową online?

Dzięki ubezpieczeniom komunikacyjnym właściciele samochodów mogą korzystać z nich jeszcze bezpieczniej. Teraz możliwe jest także ubezpieczenie auta online. Razem z nami dowiesz się, jak wybrać dla siebie najlepszą ofertę ubezpieczeniową w internecie i zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu!

Razem z nami możesz dowiedzieć się: 

- Jakie rodzaje ubezpieczeń mają do wyboru kierowcy?

- Czy ubezpieczenie samochodowe można kupić w internecie?

- Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodowe w internecie?

- Jak wykupić ubezpieczenie samochodowe online?

- Jak zapłacić za ubezpieczenie auta w sieci?

- Czy ubezpieczenie kupione w sieci jest ważne podczas kontroli?

Jakie rodzaje ubezpieczeń mają do wyboru kierowcy?

Ubezpieczenie samochodowe ma na celu ochronę właściciela pojazdu, a także innych uczestników ruchu przed konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń. Pozwala ono wówczas na uzyskanie stosownego odszkodowania za doznane szkody.

Do właścicieli samochodów kieruje się szeroką gamę polis ubezpieczeniowych, które można podzielić na dwie kategorie – te obowiązkowe, a także te nieobowiązkowe, czyli dobrowolne.

Główne rodzaje ubezpieczeń samochodowych:

- ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) – obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel samochodu, chroni ono przed finansowymi konsekwencjami wywołanych zdarzeń drogowych

- ubezpieczenie AC (autocasco) – dobrowolne ubezpieczenie chroniące samochód ubezpieczonego, na przykład w przypadku jego uszkodzenia, kradzieży i innych nieszczęśliwych zdarzeń

- ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – pozwala na wypłatę odszkodowania dla poszkodowanych w wypadku

- ubezpieczenie Assistance – zapewnia ochronę podczas podróży, na przykład w razie awarii pojazdu w trasie, pozwala pokryć koszty naprawy na miejscu, holowania, noclegów

Dodatkowo, ubezpieczyciele mogą zaoferować swoim klientom innego rodzaju polisy, na przykład może być to ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, ubezpieczenie chroniące przed utratą zniżek.

Czy ubezpieczenie samochodowe można kupić w internecie?

Kiedyś ubezpieczenie samochodu można było wykupić tylko stacjonarnie, na przykład w towarzystwie ubezpieczeniowym czy też u agenta ubezpieczeniowego. Teraz do dyspozycji kierowców jest także ubezpieczenie auta online.

Oferta taka jak ubezpieczenie auta online pozwala na wykupienie korzystnej dla kierowcy polisy ubezpieczeniowej całkowicie przez internet. Z takiej opcji można skorzystać zarówno w przypadku polisy obowiązkowej OC, jak również polis nieobowiązkowych, w tym AC, NNW czy Assistance.

Dzięki wykupieniu polisy przez internet, kierowca może nie tylko zaoszczędzić swój czas, ale i pieniądze!

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodowe w internecie?

Aktualnie wybranie korzystnego ubezpieczenia samochodowego przez internet jest naprawdę bardzo proste. To możliwe za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych – kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Kalkulatory ubezpieczeń działające w internecie pozwalają na łatwe i szybkie wykonanie kalkulacji kosztów ubezpieczeniowych, a także porównanie ich ze sobą, aby na tej podstawie znaleźć najlepszą ofertę.

Korzystanie z tego typu serwisów jest przy tym bardzo proste – wystarczy tylko wybrać typ ubezpieczenia, a potem wypisać specjalny formularz, w którym umieszcza się informacje dotyczące posiadanego auta, ubezpieczeń, a także siebie jako kierowcy.

Już w przeciągu paru minut można otrzymać wyniki – ubezpieczenie auta online można następnie wyselekcjonować samodzielnie, na przykład wybierając to najtańsze czy też posiadające inne interesujące nas warunki.

Jak wykupić ubezpieczenie samochodowe online?

Kalkulatory ubezpieczeń on-line pozwalają nie tylko na sprawdzenie kosztów ubezpieczenia pojazdu. Co więcej, za ich pomocą można także wykupić ubezpieczenie auta online. Jak to zrobić?

Gdy chcemy skorzystać z oferty ubezpieczeniowej konkretnego towarzystwa, a kalkulator udostępnia nam możliwość wykupu polisy on-line, wtedy klikamy w odpowiedni przycisk przy ubezpieczeniu. Jesteśmy następnie przenoszeni na stronę internetową ubezpieczyciela.

Na stronie wypisujemy odpowiedni formularz, w którym podajemy inne ważne dane, w tym swoje dane osobowe, adresowe, numer PESEL, numer rejestracyjnym i VIN pojazdu, które potrzebne są o zawarcia umowy.

Jak zapłacić za ubezpieczenie auta w sieci?

Za ubezpieczenie auta online zapłacić możemy dwoma metodami – tradycyjnym przelewem albo z użyciem specjalnych systemów szybkich przelewów on-line. W drugim przypadku opłata od razu dociera do odbiorcy i ubezpieczenie może natychmiast zacząć obowiązywać.

Czy ubezpieczenie kupione w sieci jest ważne podczas kontroli?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że ubezpieczenie auta online nie jest ważne podczas kontroli. W rzeczywistości jednak dokument potwierdzający wykupienie polisy w sieci ma również taką samą skuteczność jak dokumenty polis kupionych stacjonarnie.

Potwierdzenie wykupienia ubezpieczenie auta online możemy wydrukować bezpośrednio ze strony internetowej, a także otrzymamy je na podany adres e-mailowy. Przy wykupieniu polisy możemy też zaznaczyć opcję, że chcemy otrzymać dokumenty na swój adres korespondencyjny.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama